Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Už zase trénuju. Bárta vyhnal streptokoka a plánuje: Vše pro Tour

Cyklista Jan Bárta na trati klasiky Milán-San Remo | foto: Profimedia.cz

16 2015
Třetí místo v prologu etapového závodu Driedaagse van West-Vlaanderen, třinácté v časovce v Algarve. Ale taky streptokok, výpadek a úvahy: Stihnu se pořádně připravit na Tour de France? Cyklista Jan Bárta se po dávce antibiotik vrací k plnému tréninku a všechno teď směřuje k červenci, k druhé účasti v nejslavnějších etapách světa.

Ještě nikdy za pět let v dresu Bora, předtím NetAppu, nemarodil, teprve letos, kdy měl formu, skočil na 30letého závodníka z Kyjova bacil. Dlouhý únik, v dešti a chladu cestou do San Rema ho zničil. Přišla horečka a šup - do postele, potit.

„Je to celkem nepříjemný zásek v přípravě, ale je to tak, jak to je, člověk si to nevybírá,“ pronesl časovkářský specialista německé druhodivizní stáje.

Přišel o Flandry, scházel na Roubaix, svých zamilovaných klasikách, a místo nich týden jen ležel pod peřinou a počítal tréninkové ztráty. „Dostal jsem silná antibiotika, bohužel. Takže se musím nejdřív dát dohromady z nich,“ plánoval.

Už pár dnů se Bárta zase věnuje přípravě, ale návrat do sedla byl nepříjemně bolavý. „Když na kole týden nesedíte, vypadnete z toho,“ vysvětloval. „Navíc antibiotika seberou tělu energii, sílu, takže to trvá trochu déle, než za normálních okolností, když si dáte týden volna.“

Spolu se zdravím se však Bártovi vrátilo i odhodlání a cyklista teď vyhlašuje: „Myslím si, že na další závody budu stoprocentně připravený.“ Tím prvním po vynucené pauze by měly být etapy 4 dny v Dunkerque, potom Kolem Bavorska, Dauphiné a... „Pokud všechno dobře dopadne, přijde vrchol sezony. Tour de France.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze