Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Barrichello: Hungaroring není bezpečný

24 2003
Budapešť - Pilot Ferrari Rubens Barrichello si po havárii ve vysoké rychlosti na konci cílové rovinky maďarského okruhu Hungaroring stěžoval na příliš krátkou únikovou zónu. Okruh přitom před letošním závodem prošel rekonstrukcí. Bezpečný ale prý není. "Už ve čtvrtek se ozývaly hlasy, že to místo není bezpečné," řekl po závodě. "Díky bohu jsem v pořádku. Ale pouze díky tomu, že auto je dostatečně pevné." Brazilce zradilo zavěšení pravého zadního kola a v nejrychlejším místě trati se zabořil do bariéry z pneumatik.

Poškozené kolo ztratil ihned a pak při čelním nárazu kompletně zdemoloval téměř celý monopost. Tvrdí, že neměl čas cokoli s vozem udělat. "Šel jsem na brzdy a prasklo mi zavěšení. Pak jsem už nemohl nic dělat. Byl jsem nedobrovolným pasažérem ve svém autě a klouzal přímo do bariéry."

Na příkaz Mezinárodní automobilové federace byla hlavní rovinka letos prodloužena přes 800 metrů, aby bylo umožněno předjíždění. To se sice podařilo, ale okruh východně od Budapeště je položen mezi četnými pahorky a nelze ho dál zvětšovat.

"Je mi líto, že to musím říct, ale byl bych radši, kdyby se přestavovalo znovu. Rovinka by sice byla trochu kratší, ale dostali bychom možnost většího únikového prostoru," řekl vítěz loňského závodu na Hungaroringu.

Barrichello kvůli nehodě přišel o páté místo v šampionátu, kam se posunul vítězný Fernando Alonso. Na Španěla nyní jezdec Ferrari ztrácí pět bodů.

Protože Michael Schumacher získal jediný bod za osmé místo, Ferrari spadlo z první příčky v Poháru konstruktérů. Ten nyní vede Williams se 129 body, tým z Maranella jich má o osm méně.

Tak končila pouť Rubense Barrichella Velkou cenou Maďarska 2003.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze