Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Špotáková: Mám obrovské rezervy. Veselé to není, ale nejde o život

Barbora Špotáková vyhrála na Krétě soutěž oštěpařek, ale spokojená se svým výkonem nebyla. | foto: Jan Kucharčík

20 2015
Heraklion (Od našeho zpravodaje) - V posledních závodech se neustále zlepšovala, až na Krétě toto „pravidlo“ porušila. Ale i hodem dlouhým 62,56 metrů Barbora Špotáková ovládla soutěž oštěpařek a přinesla Česku 12 bodů do celkového pořadí ME družstev. „Plný počet, to je důležité. Ale s výkonem moc spokojená nejsem,“ říkala.

Čím to, že se nepovedl delší hod?
Je tam velká rezerva, pořád to ještě není ono technicky.

Chyběla vám větší konkurence?
Kdyby mě někdo přehodil, asi mě to vyhecuje víc. Škoda, jsou tam obrovské rezervy. Ale zas je dobře, když je člověk zdravý a hodí hroznou mrchou 62,56 metru. Blbé je, že je teď hodně závodů a na pilování techniky není příležitost. Není kde to dát do kupy. Na závodech se to moc nedaří. V technice mám trochu nedostatky, ale konečně se začínám cítit dobře. Dělá mi dobře i to teplo, trochu odpočinku, čtyři dny z domova. Každý, kdo má malé dítě, tak ví, že je to s ním náročné a tohle pomůže.

Neuvažovala jste o tom, že byste nějaký závod vynechala?
Neuvažovala. Na druhou stranu si říkám, že zase asi o tolik nejde, je to moje předposlední sezona, závody si objedu a budu se na ně těšit. Ale když mi to tak nejde, tak to není tak veselé. Musím se naučit na těch závodech bojovat. Našla jsem se v tom, ráda tam znova bojuju. Nechci se tím trápit, ale najít si tam to pozitivní a vyhrabat se z toho.

Trénujete se nyní sama, přesto: Neuvažovala jste, že byste zašla s někým zkonzultovat techniku?
Zatím ne. Říkala jsem si, že tenhle rok jedu sama a nějak se to vyvrbí. Nejde o život, uvidím. Věřím, že se to spraví. Důležité je, že jsem zdravá a že můžu trénovat naplno.

Důležité také je, že postup z první ligy vypadá zatím velmi pravděpodobně, že?
Jednoznačně míříme za postupem do superligy. Zatím to vypadá, že se to plní. Jsme favorité a musíme to dokázat. Nálada v týmu je dobrá, myslím, že jsou i krásné závody, perfektní počasí. Nic nebrání tomu, abychom se do té superligy dostali.

Jak se vám líbí atmosféra na stadionu v Heraklionu? Hodně míst zůstalo prázdných...
To ano. Ale když se diváci rozhlučí, tak to dělá kulisu. Myslím, že na první ligu je to fajn. Člověk cítí nějakou atmosféru.

Stihla jste si zajít k moři?
Zajdu skočit na deset nebo na pět minut. Vždycky jen trošku. Ze všeho se načerpá energie, člověk musí využít každou vteřinu, tím spíš, když ví, že doma je hnusně.

Zvládnete jako tým někam zajít společně?
Vždycky se někdo s někým potká. Hotel je takový rozlehlý, pro kamzíky, tam se nachodí kilometrů, brutálních kopců. Někteří, když mají pokoje daleko od recepce, tak ti nedělají nic jiného, než že chodí do schodů nebo po silnici do krpálů.Najdete na iDNES.czmobilní verze