Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Podivný boj o ligu. Soupeř zrušil zápas dvě hodiny před začátkem

3 2014
Chystali se na důležité utkání baráže o udržení v basketbalové lize žen, když vtom telefonát: "Soupeř nepřijede, hrát se nebude," zaznělo z aparátu. Do začátku zápasu mezi BK Karlín (domácí halu má v Nymburce) a BA Sparta přitom chyběly jen necelé dvě hodiny, takže trenéra domácího týmu Daniela Kurucze sdělení dost namíchlo.

"Střetnutí se mělo hrát přesně podle rozpisu soutěže, náš tým se na ně připravoval. Navíc pronájem haly a další náležitosti, měli jsme s tím nemalé náklady," uvedl Daniel Kurucz, generální ředitel Českých drah, na lavičce basketbalového Karlína. "Byl První máj, svátek, měli jsme na tribunách asi sedmdesát diváků, museli jsme je poslat domů." 

Máte spočítáno, jak vysoké náklady klub s neuskutečněným zápasem měl?
Bude se to pohybovat okolo dvaceti tisíc korun. Pronájem haly, přichystáni byli všichni lidé od stolu časoměřičů a další záležitosti. Byl První máj, svátek, měli jsme na tribunách asi sedmdesát diváků, museli jsme je poslat domů.

Z jakého důvodu se soupeř takhle na poslední chvíli omluvil?
Na svaz napsali, že mají v kádru mládežnickou reprezentantku, která má náročný program, takže nemůže nastoupit. Potřebovala prý odpočívat.

Počkejte, basketbalový tým přece nemůže stát na jedné hráčce.
Samozřejmě, tohle jsem nikdy nezažil.

Jaký by měl podle vás být osud toho neodehraného souboje?
Bude se rozhodovat podle soutěžního řádu. Podle pravidel by asi mělo dojít ke kontumaci.

Aktuální tabulka baráže ŽBL

1. BK SŠMH Brno 10
2. DSK Karlín (Nymburk) 4
3. Valosun KP BrnoB 4
4. BA Sparta 3

Poznámka: Týmy nemají odehrán stejný počet zápasů.

Takže se v lize zachráníte tak trochu bez boje.
Spěje to k takové záchraně. Ale není pochyb o tom, že bychom si to radši uhráli sportovně na hřišti.

Druhý zápas proti BA Sparta vás teprve čeká?
Podle rozpisu má být na programu 7. května. Uvidíme, co se bude dít. Když nám řeknou, že se bude hrát, tak samozřejmě nastoupíme.

Když trochu odbočíme, s průběhem celé sezony asi úplně spokojený nebudete?
Jistě, s výsledky nejsem spokojen. Chtěli jsme se zachránit bez účasti v baráži. Bohužel nám v průběhu ročníku odešla do Bulharska klíčová zahraniční hráčka, to nám uškodilo. Příští rok chceme dopadnout rozhodně lépe.

Budete mít domácí prostředí znovu v Nymburce?
Ano, znovu tam. Našli jsme tam výborné zázemí a zkušený tým lidí, kteří dokážou zajistit zápasy na profesionální úrovni.

Musím se zeptat i na vás. Jak stíháte basketbal ve spojení s vrcholnou manažerskou funkcí u Českých drah?
Basket je dlouhodobě můj velký koníček. Je unikátní, že jsme se dostali až do nejvyšší soutěže, i když nemáme družstvo profesionálních hráček. Mám dobré kamarády ve funkcích asistentů, já rozhodně nestíhám kolem týmu všechno. Chodím, jak můžu.Najdete na iDNES.czmobilní verze