Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bolavý a rozhozený Bank přerušuje sezonu. Je to na palici, přiznává

21 2016
Lyžování si měl užívat, místo toho se Ondřej Bank trápí. Forma nepřichází, pořád se ozývají následky loňského vážného pádu na mistrovství světa v Beaver Creeku. I proto pátý muž z olympijského obřího slalomu v Soči přerušuje sezonu. Vynechá slavný závod v Kitzbühelu a naordinuje si dva týdny absolutního klidu. Vrátit by se chtěl v kombinaci v Chamonix, která se pojede v pátek 19. února.

Bank neabsolvoval úterní první trénink na sjezd v Kitzbühelu a do rakouského střediska odjel až ve středu. Nakonec se rozhodl vynechat i čtvrteční tréninkové jízdy, bez kterých do závodu nastoupit nemůže. Už skoro rok ho trápí bolavý kotník, který by na extrémně zledovatělé a hrbolaté trati trpěl, i koleno, které ho v posledních týdnech rovněž sužuje.

„Bohužel kotník a koleno nejsou ve stavu, abych tady mohl závodit. Rozhodně ne na tomhle kopci,“ vysvětloval Bank. Svůj stav testoval při minulém sjezdu ve Wengenu a i tam tušil, že to nebude dobré. „Už jsem to cítil v Santa Caterině. Pak jsme ještě trochu trénovali a možná jsme to přehnali,“ kývl. Bolavé koleno je následkem zranění kotníku, už ve Wengenu jel pod tišícími léky. „Rozmýšleli jsme tři dny, co s tím, a usoudili jsme, že to nemá smysl.“

Ondřej Bank přišel o lyži i o kontrolu, po těžkém pádu projede cílem...
HROZIVÁ CHVÍLE. Ondřej Bank bezvládně leží v cílovém prostoru po pádu ve sjezdu...
Ondřej Bank v péči lékařů po těžkém pádu ve sjezdu do superkombinace na...

Ondřej Bank a jeho pád ve sjezdu do superkombinace na mistrovství světa v Beaver Creeku.

Dva týdny bude úplně odpočívat a doufat, že se zotaví. „Byl by to čistý risk jet tady na tom,“ upozornil na extrémně rychlou a náročnou trať bratr a trenér Tomáš Bank. „Představovali jsme si to letos jinak, místo toho bojujeme o přežití. Vynecháme pár těžkých závodů,“ plánoval kouč. Bank přijde o sjezdy v Ga-Pa a v korejském Čongsonu. V Chamonix se potom kromě kombinace pojede i sjezd. „Zkusíme se na Chamonix připravit,“ podotkl Tomáš Bank.

Kitzbühel přitom měl být pro pětatřicetiletého lyžaře vrcholem sezony. Loni tam v kombinaci skončil třetí, dvanáctý v super-G a devatenáctý ve sjezdu. „Kotník už není tak hrozný, ale bolest se promítla do kolena. Musím zvolnit a zapracovat na tom,“ poznamenal Bank, jehož stavu nepomohl ani pád v cíli kombinačního sjezdu ve Wengenu. Na Kitzbühel má i nepříjemné vzpomínky, v roce 2008 si v tréninku na sjezd při závěrečném skoku zlomil nohu.

Svou budoucnost řešil v rakouském středisku i se sponzory. „Měli jsme tady schůzku se všemi členy týmu a partnery. Ti nejdůležitější mi říkali, ať se na Kitzbühel vykašlu, když nejsem zdravej, protože to je prý při jízdě vidět,“ vykládal Bank. Prý má zkusit ještě jednu sezonu. Sám ale spíš nechce. „Kdybych věděl, že bude i příští sezona, tak tuhle přeruším a připravím se na další. Ale já to nevím, tak to řeším takhle.“

Ondřej Bank během tréninku na sjezd v Beaver Creeku
Český lyžar Ondřej Bank na trati v Lake Louise

I kvůli ošklivému pádu na MS měl na tuto sezonu dostatek peněz, chtěl se proto lyžováním bavit. „Takže je to nepříjemné, protože jsem si myslel, že to bude dobrý rok. Je to na palici,“ přiznal. „Místo toho, abych využil dobré startovní číslo, tak je každé lyžování stres. Řeším pořád něco jiného, než to, abych byl nejrychlejší na kopci,“ prohlásil.

„Investovali jsme do toho strašně moc času. Celý tým maká deset měsíců, dvakrát denně. Byli jsme dlouho trénovat v Chile, stálo to hodně peněz i energie. Všichni se snažili a teď to přišlo všechno vniveč. To je na tom to nejhorší. Nemá to efekt. Nikdo si to neužíváme. Není to tak, že bych skákal z balkónu, ale je to na prd,“ dodal Bank.

Autoři: ,


Grafton Recruitment Praha
Technik vstřikovacích forem

Grafton Recruitment Praha
Plzeňský kraj
nabízený plat: 40 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze