Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Babilonský dostal půlroční distanc

30 2000
P r a h a - Disciplinární komise Českého atletického svazu potrestala bílinského rozhodčího Marcela Babilonského za porušení pravidel zastavením činnosti na půl roku. Babilonský byl hlavním rozhodčím a vrchníkem výškařského mítinku v Bílině, při kterém Tomáš Janků v červenci skočil podle technického zápisu 230 centimetrů a splnil tak olympijský limit. Výkon však zpochybnil Ctibor Nezdařil, trenér dalšího výškaře Svatoslava Tona.
Své tvrzení dokumentoval grafickým rozborem skoku. Expertíza, kterou poté atletický svaz svěřil odborné firmě CASRI, potvrdila, že laťka ležela o osm až deset centimetrů níže.

Disciplinární komise si vyžádala znalecký posudek odborníka na měření z Českého vysokého učení technického, který došel ke stejnému závěru. Na základě oficiální písemné zprávy dospěla komise k názoru, že Babilonský svým pochybením, podle komisařů neúmyslným, porušil pravidla atletiky. "Takový případ se stane jednou za deset dvacet let a doufám, že s něčím podobným budeme mít co do činění zase až za takto dlouhou dobu," řekl předseda disciplinární komise Ševčík.

Babilonský nesmí funkci rozhodčího vykonávat šest měsíců s platností od 30. srpna. Výše trestu odpovídá horní sazbě disciplinárního řádu. Verdikt byl vynesen v nepřítomnosti
Babilonského, který je z rodinných důvodů až do 1. října na Slovensku, a z jednání komise se omluvil.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze