Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Automobilový závodník Matějovský se chystá na čínskou misi

Michal Matějovský (vlevo) s otcem Stanislavem | foto: Karel Hrnčíř

13 2016
Se závodním vozem se sice pravděpodobně v sobotu sveze, ale na závodění si ještě bude muset pár týdnů počkat. Hradecký automobilový závodník Michal Matějovský se připravuje na změnu, když po třech letech v seriálu Evropského poháru FIA ETCC přechází k tahačům a jeho hlavním zaměřením bude čínský šampionát.

„Pomalu se všechno připravuje, bude to pro mě všechno trochu nové,“ říká evropský šampion cestovní třídy Super 2000 TC2 z minulého roku, který bude jedním z hostů sobotní Rally Show v Hradci Králové.

Jak daleko jsou přípravy?
Je to trochu jiné v tom, že auto není tady, takže spíš je to o mně.

Seriál v Číně začne až na konci června, co vás čeká do té doby?
Závodění opravdu letos bude méně, ale po to asi zajímavější, jak jsem si už loni v Číně vyzkoušel. Nyní se věnuji běžným věcem, takže rodina a práce.

V sobotu se představíte v Hradci Králové na Rally Show, s čím se předvedete?
Je to pro nás vlastně domácí akce, máme s ní dobrou zkušenost. Loni to bylo závodní BMW, s nímž jsem jezdil Evropský pohár cestovních vozů. Tohle letos nepůjde, tahač je v Číně, ale bez závodního auta nebudu. Ve spolupráci s mosteckým autodromem připravujeme předvedení vozu škoda octavia speciálně upraveného pro nově obnovený Škoda Octavia Cup.

K okruhovým závodům cestovních vozů máte hodně blízko, dá se z toho usuzovat, že se ve Škoda Octavia Cupu letos také předvedete v závodě?
Je to v jednání a je možné, že se na přelomu srpna a září jednoho podniku zúčastním. Jde o zajímavé závody.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze