Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Cítím, že současné postavení je maximum, pochvaluje si Prokop

Martin Prokop na trati Mexické rallye. | foto: AP

10 2014
Nezdary z úvodu sezony budiž zapomenuty! Poté co Martin Prokop v úvodních dvou podnicích mistrovství světa v automobilových soutěžích vyšel zcela naprázdno – v Monte Carlu kvůli defektu, ve Švédsku po havárii – dokázal v dalších dvou závodech bodovat.

Na páté místo z březnové Rally Guanajuato v Mexiku o uplynulém víkendu navázal šestou příčkou v Portugalsku. "Konečně je to výsledkově takové, jaké bychom si představovali a kde bychom se chtěli pohybovat," pochvaluje si Prokop.

"Nicméně konkurence je o dost silnější, než byla loni. Je cítit, že jakékoliv bodované místo bude úspěch. Takže teď se z něčeho radovat, to by bylo hodně brzy," doplnil vzápětí pilot Jipocar Czech National Teamu.

Po čtyřech závodech nové sezony tak 31letému jezdci z Jihlavy patří příčka v elitní desítce. "Jsme devátí, dělíme se o osmé místo," připomíná Prokop, že osmý Francouz Bouffier má díky prvenství v Monte Carlu shodně 18 bodů.

Prokopův start do letošní sezony

14.–19. ledna Monte Carlo defekt 0 bodů
5.–8. února Švédsko havárie 0 bodů
6.–9. března Mexiko 5. místo 10 bodů
3.–6. dubna Portugalsko 6. místo 8 bodů

"Cítím, že současné postavení je takové maximum, skoro až nad plán," pochvaluje si Prokop. "Na to, abychom se mohli posunout ještě výš, by muselo přijít z naší strany velké zlepšení."

V to doufal už v Portugalsku. Jenže marně. "Štve mě, že když se podívám na ztrátu na špičku, jeli jsme stejně rychle jako v Mexiku. A to jsme měli v plánu se zlepšit. Udělali jsme nějaké věci, které se měly projevit. A ono nic," lituje.

"Na změny jsme si vybrali asi nejhorší možnou dobu. V Portugalsku totiž hodně silný déšť udělal s tratí veliké věci. Bylo to jako v Monte Carlu, každá zatáčka byla jinak klouzavá," všímal si Prokop. "Pak je hodně těžké upravovat techniku jízdy. Protože se perete s tratí, s rozpisem a na to ladit nějaké změny už nemáte kapacitu," má jasno.

Také proto se před příštím závodem světového šampionátu v Argentině (8.–11. května) rozhodl trénovat. "Budeme testovat. I když na trati, která není shodná. Český les je jiný než argentinský," připouští. "Půjdeme na to stejnou cestou jako ostatní sportovci. Změny zkusíme vypilovat při tréninku a pak je aplikujeme při závodě," usmál se Prokop.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze