Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Autokrosař Fejfar ovládl v Nové Pace i třetí závod mistrovství Evropy

Václav Fejfar se svou fabií na trati závodu ME v autocrossu v Přerově. | foto: Petr Janeček, MAFRA

5 2015
Autokrosař Václav Fejfar ovládl i třetí závod mistrovství Evropy, který se konal v Nové Pace. V kategorii Touring autocross jej na stupních vítězů doplnil druhý Otakar Výborný. Mezi buggynami se mezi trojici nejlepších dostal pouze Marek Sekanina ve slabších šestnáctistovkách.

Fejfar v této sezoně ovládl závody v Seelowě a Matschenbergu v Německu, dnes přidal další triumf ve Štikovské rokli. V domácím prostředí se vyrovnal i s penalizací v rozjížďkách, kvůli které ve finále startoval z třetího místa. Krátce po startu však využil souboje Výborného s Litevcem Pauliusem Pleskovasem, dostal se do čela a vyhrál.

„Věřil jsem si. Vyloučení bylo spíše otázka nedorozumění, nic jsem neudělal. Start byl z mé strany průměrný, ale využil jsem strkanice přede mnou a podařilo se mi odjet. Vítězství je velká satisfakce,“ řekl Fejfar.

Ideální průběh závodu neměl ani Sekanina, jenž o víkendu zápolil s technickými problémy a do finále odstartoval až z třetí řady. „Šel jsem do toho hlava nehlava. To, že jsem byl třetí, jsem se dozvěděl až od mechaniků v depu,“ smál se Sekanina, který je třetí i v průběžném pořadí ME. Z vítězství se v Nové Pace radoval Francouz Claude Feuillade.

Kategorii Super buggy ovládl Němec Bernd Stubbe, nejlepším z domácích reprezentantů byl šestý Petr Turek. Dosavadní českou jedničku Jakuba Kubíčka zastavila nehoda hned po startu.

Závod mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace

Junior buggy: 1. Šmíd (ČR/Yamaha), 2. Vaněk (ČR/Alfa Racing), 3. Pähler (Něm./Ford).
Průběžné pořadí: 1. Šmíd 97, 2. Vaněk 96, 3. Schanen (Luc./Yamaha) 66.

Touring autocross: 1. Fejfar (ČR/Škoda Fabia), 2. Výborný (ČR/Mitsubishi Colt), 3. Pleskovas (Lit./Ford Focus), 4. Fučík, 5. P. Svoboda, 6. J. Brožek (všichni ČR/Škoda Fabia), 7. Neumann (ČR/Mitsubishi Lancer).
Průběžné pořadí: 1. Fejfar 99, 2. Výborný 90, 3. Pleskovas 79, 4. Fučík 60, 5. Neumann 60, 6. J. Brožek 54, 7. L. Brožek (ČR/Ford Focus) 50, ...10. Samohýl (ČR/Škoda Fabia) 30.

Buggy 1600: 1. Feuillade (Fr./Alfa racing Suzuki), 2. Tafani (Fr./Peters Suzuki), 3. Sekanina (ČR/Suzuki), ....7. Nosálek (ČR/BMW), 8. Nikodém (ČR/Suzuki)
Průběžné pořadí:
1. Tafani 87, 2. Feuillade 86, 3. Sekanina 69, 4. Nosálek 56.

Super buggy: 1. Stubbe (Něm./Fast&Speed Volvo), 2. Anacleto (Fr./Peters Suzuki), 3. De Jong (Niz./Fast&Speed), ...6. Turek (ČR/BMW), 10. Kubíček (ČR/Ford)
Průběžné pořadí: 1. Stubbe 80, 2. De Jong 72, 3. Bartelen (Niz./Fast&Speed Buggy) 63, ...6. Kubíček 48, 9. Turek 38, 10. Štětina (ČR/ProPulsin Nissan) 35.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze