Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


O velikonočním víkendu startuje v Humpolci autokrosová sezona

V Humpolci startuje autokrosová sezona. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

16 2014
Více než stovka jezdců z pěti zemí se o velikonočním víkendu představí v Humpolci, kde se pojede úvodní závod nového ročníku Mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu. "V tuto chvíli máme přihlášeno 115 aut," upřesňuje Josef Špaček, předseda pořádajícího oddílu AMK Zálesí Humpolec.

"Nicméně máme zprávy, že by se ještě něco mělo dohlásit na poslední chvíli," doplnil. Kromě domácích pilotů na trati Pod Vilémovským lomem budou v rámci mistrovství Zóny střední Evropy bojovat zástupci Slovenska, Rakouska, Chorvatska a Ruska.

Hlavními hvězdami by však měli být čeští reprezentanti v čele s obhájcem mistrovského titulu v královské divizi SuperBuggy Markem Stloukalem. "Humpolec patří k mým nejoblíbenějším tratím. Daří se mi tam a v minulosti jsem zde už dokázal vyhrát," připomíná Stloukal.

Závody letošního MMČR v autokrosu

19.–20. 4. Humpolec
3.–4. 5. Nordring
10.–11. 5. Nová Paka
7.–8. 6. Přerov
21.–22. 6. Poříčí nad Sázavou
2.–3. 8. Sedlčany
30.–31. 8. Dolní Bousov
27. 9. Humpolec – Setkání Mistrů

"Moc rád bych letos potvrdil své loňské výkony a obhájil titul. Bude to však ohromně těžké." V plechových autech divize Touring Autocross dorazí předloňský evropský šampion a úřadující vicemistr Evropy Václav Fejfar.

"Od roku 2006, kdy jsem skončil v buginách, jsem v domácím mistráku startoval jen sporadicky. Letos bych se ho proto chtěl zúčastnit a ukázat se více i domácím divákům," vzkazuje Fejfar. "Humpolec miluji. Dařilo se mi tam už s buginou, zúčastnil jsem se tam několikrát tamního Setkání mistrů a vždy se tam rád vracím," doplnil nestor evropského autokrosu.

"Startovní pole je nabité, ve všech divizích," pochvaluje si Špaček. "Nejslabší divize obsazená českými reprezentanty je Buggy 1600, ale tam je zase hodně cizinců, takže i zde bude startovat asi devět aut."

Víkendový program odstartuje v pátek v poledne předsezonní testování vozů, v sobotu dopoledne (od 9.45) jsou na programu oficiální tréninky. První rozjížďky se jedou v sobotu od 15.15, druhé v neděli od 8.30 a třetí od 10.30. Finálový program startuje ve 14.00 hodin.

"Vstupné na neděli je 150 korun. A kdo přijde už v sobotu, zaplatí také 150 korun, ale už bude mít neděli předplacenou," vysvětlil Špaček.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze