Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zázračný obrat H+H: Porážku už jsme braly jako hotovou věc

České tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká ovládly čtyřhru na US Open. | foto: AP

26 2016
Melbourne (Od našeho zpravodaje) - Padla na kolena a pak Andrea Hlaváčková skočila parťačce Lucii Hradecké do náruče. Pár se značkou H+H nevídaně otočil čtvrtfinále Australian Open proti druhým nasazeným sestrám Chanovým z Tchaj-wanu. "Vstaly jsme z mrtvých," vydechla si Hlaváčková.

Jako by už stříbrné dívky z Londýna ladily formu na Rio. Jejich tažení v Melbourne je významné i pro blížící se olympiádu, kam se chtějí kvalifikovat.

V úterý už stály na kraji propasti, nicméně utekly ze dvou mečbolů za stavu 2:6 a 2:5. I proto se po triumfu 2:6, 7:5, 6:3 tak divoce radovaly.

„Postoupily jsme teprve do semifinále, ale připadalo mi, jako bychom vyhrály celý turnaj. Bylo tam hodně nervů,“ prohlásila Hradecká.

„Braly jsme jako hotovou věc, že už jsme prohrály. Vstaly jsme z mrtvých,“ řekla Hlaváčková. „Máme za sebou v posledních třech zápasech velké otočky.“

Tentokrát to bylo něco extra, že?
AH: Tak daleko jsme to vážně nechtěly nechat dojít. Ale zvládly jsme to i proti tak silným soupeřkám. Už když jsem si prohlížela záznamy z jejich posledních zápasů, říkala jsem si, že to bude strašně těžké.
LH: My jsme je vlastně nastartovaly loni v Torontu, kde jsme s nimi prohrály v super tie-breaku. Od té doby jedou.
AH: Mají za sebou neskutečný půlrok. Vyletěly z nuly na dvojku na žebříčku.
LH: Hrajou fakt nepříjemně. Přebíhají, pořád se na kurtu něco děje. Těžko jsme se s tím srovnávaly. Pak Andy přišla s výbornou taktikou na mečbol.

Jaká byla?
AH: Na první mečbol jsem zkusila taktiku servis - síť, což jsem v životě nezahrála. Pak jsem ještě musela zahrát dva údery. Bylo to dost na hraně. Přišlo trošku shůry to, co se tam stalo.

Zpravodajství

z Australian Open

To vítězství je cenné i vzhledem k blížící se hrám v Riu, že?
AH: Máme před sebou půlrok, ve kterém chceme posbírat co nejvíc bodů. Zatím jsme tu udělaly slušný krok směrem k olympiádě a ukazuje to naše kvality. Ale zatím si myšlenky na Rio zase tak moc nepřipouštíme.

Cítíte se tenisově nejlépe od té doby, co jste se znovu daly dohromady?
LH: Ano. Vzhledem k výsledkům i projevu na kurtu si myslím, že jsme za ten rok a čtvrt v nejlepší formě.

Takže na olympiádě bude vaše výkonnost gradovat?
AH: Moc bychom si to přály.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze