Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Australané inspirovali, v Karlových Varech se poběží dvojnásobné míle

ilustrační foto | foto: Jan Karásek, MAFRA

18 2010
Druhý letošní dostihový den na závodišti ve Dvorech bude mít vrchol v podobě Karlovarské dvojnásobné míle. Inspirovala se slavným australským Melbourne Cupem. Znáte ji díky legendárnímu koni Phar Lap.

Druhému letošnímu dostihovému dnu na závodišti ve Dvorech vévodí Karlovarská dvojnásobná míle - Cena společnosti Sokolovská Uhelná. Je to obdoba slavného Melbourne Cupu.

"Už dvaaosmdesátá repríza, první byla v roce 1928. Lidé ji znají podle filmu o legendárním koni Phar Lap," vysvětluje Ivan Janatka, pořadatel karlovarských dostihů. Distance 3200 metrů se běhá pouze v Melbourne a ve Dvorech.

Nedělní Karlovarská dvojnásobná míle bude mít na startu devět koní. Favorité jsou podle Janatky čtyři. "Pearl Jeane z tréninku Zdenka Koplíka, kterého pojede Václav Janáček. Dále Džin od Františka Zobala, Madanpour Arslangireje Šavujeva a Kasparov Dalibora Töröka. Ti čtyři by mohli být favority."

Ve startovní listině najdeme i svěřence Pavlíny Baštové z Osvonova u Stráže nad Ohří pětiletého ryzáka polského původu New Jape. To je kůň slepý na jedno oko.

"Loni běhal překážky a proutky, v květnu byl v Meranu zastaven. V srpnu zde byl a v dostihu IV. kategorie byl druhý, nyní je to druhá kategorie, moc šancí mu nedávám," míní Janatka.

V rovině III. kategorie se představí šestiletý hnědák Charley z tréninku Josefa Váni v Bohuslavi a Mlýncích u Chyše. "Má šanci, byl před čtrnácti dny druhý v Mostě. Loni běhal překážky," říká Ivan Janatka.

Ve Dvorech je sedm rovin a jedna steeplechase.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze