Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Australané dál dominují domácímu Masters, Woods si vybral slabší kolo

Tiger Woods, druhé kolo JBWere Australian Masters 2010. | foto: AP

12 2010
K obhajobě titulu z Australian Masters a zisku prvního letošního turnajového vítězství to má Tiger Woods zase o kus dál. Ve druhém kole více chyboval a zahrál jednu ránu nad par. Průběžné skóre -1 jej řadí na dělené šestnácté místo se ztrátou devíti ran na vedoucího Adama Blanda.

"V tom silném větru to dnes bylo těžší. Tolik se mi nedařilo, ale snažil jsem se, aby mne to ovlivnilo co nejméně," uvedl Američan. Oproti čtvrtku sice snížil počet puttů o dva na 31, ale opět nebyl s hrou na greenu spokojen. Na sedmnácté jamce minul putt do eaglu.

Navíc se přidaly další obtíže, což v jeho osobní statistice dokládá i nízké procento greenů v regulaci: 66 procent, tedy jen dvě třetiny. "Na odpališti jsem míč dobře trefoval, ale mým ranám chyběla razance," dodal Woods.

V jeho flightu došlo k nemilému zdržení, když drive Roberta Allenbyho trefil diváka do hlavy. Zakrvácený muž ležel několik minut nehybně na zemi, než jej zdravotníci dali jakž takž do pořádku.

Tiger Woods a jeho caddie Steve Williams, druhé kolo JBWere Australian Masters 2010.

Tiger Woods a jeho caddie Steve Williams, druhé kolo JBWere Australian Masters 2010.

Woodsova páteční bilance v Melbourne se od té z úvodního dne liší na první pohled jen málo - stejný počet tří birdie, ale tři bogey navíc (čtyři místo jednoho). To je něco zcela jiného než loňský frontální útok na výhru. Po polovině JBWere Masters 2009 bylo jeho skóre -8 (66+68).

Současný lídr Bland je na tom ještě líp než Woods před rokem. S deseti ranami pod par má náskok dvou úderů na australského krajana Andreho Stolze. Zbytek startovního pole je zpět už trochu víc. Třetí je další domácí hráč Daniel Gaunt (-5) a čtvrtý Sergio García (-4).

Sergio García, druhé kolo JBWere Australian Masters 2010.

Sergio García, druhé kolo JBWere Australian Masters 2010.

Právě vzestup zkušeného španělského profesionála, jenž má za sebou nečekaně mizernou sezonu, by neměl vedoucí duo ukolébat. Jestliže si García udrží formu i o víkendu, nemusí náskok čtyř ani šesti ran nic znamenat. Dnes zahrál 65 ran díky bezchybnému kolu se šesticí birdie.

"Byl to jeden z takových dnů, kdy se všechno daří," zářil třicetiletý hráč, jenž naposledy získal individuální titul na Castelló Masters před dvěma lety. "Takové mi pomáhají dostat se do lepší nálady," dodal.

Autor:


Témata: Turnaje, Tiger Woods
Najdete na iDNES.czmobilní verze