Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Klidně bych usnul, ale neudělám to, plánoval Maslák po jasném postupu

Pavel Maslák po vítězném rozběhu na 400 metrů. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

6 2015
Bylo to pomalejší, ale čekal jsem ještě volnější závod, vydechl po vítězství v rozběhu Pavel Maslák, favorit číslo jedna hladké čtvrtky. Do odpoledního semifinále postoupil na mistrovství Evropy v pražské O2 areně osmým nejrychlejším časem 47,23, doprovodili jej i jeho kolegové Jan Tesař a Patrik Šorm.

První místo ale nebylo zadarmo. „Byl jsem trochu stažený, necítil jsem se vyladěný,“ přemítal Maslák, nicméně velmi si pochvaloval publikum. „Atmosféra byla parádní, diváci povzbuzovali. A to jsem ještě viděl hodně volných míst. Třeba se odpoledne hala zaplní ještě víc,“ zadoufal.

Přiznal, že kulisa jej nakopla i přes jeho flegmatickou povahu. „Jasně. Ale na druhou stranu jsem chtěl pošetřit síly, abych se nevybouřil.“ pokýval hlavou svěřenec trenéra Dalibora Kupky.

Fotogalerie

Během závodu jej proháněl Bělgičan Borlée, Maslák ale chtěl vyhrát. „Určitě, je to pak lepší pro dráhu v semifinále. Jednička byla jasná volba.“

Odpolední semifinálový běh jej čeká krátce po sedmnácté hodině, svůj další program český atlet dobře znal.

„Teď si dám v hotelu lehkej oběd, nejspíš nějaké těstoviny, možná o kousek masa, uvidím. Na chvíli si lehnu a jde se na stadion,“ plánoval a myšlenku, že by se při odpočinku prospal, odmítl. „Usnout bych asi dokázal, ale neudělám to, nebylo by to dobré. Kdybych si třeba na hodinu schrupnul, potom bych byl rozespalej.“

Atletický kvíz:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze