Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hvězdy Gatlin či Felixová před Zlatou tretrou: Do Ostravy se těšíme

Americký sprinter Justin Gatlin nahradí na Zlaté tretře Usaina Bolta. | foto: Reuters

10 2014
Fenomenální sprinter Usain Bolt sice na letošní Zlatou tretru Ostrava nepřijede, leč diváci na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích uvidí jednu atletickou hvězdu za druhou.

Na startu bude šest současných světových rekordmanů, dvacet medailistů z olympijských her a 25 majitelů medailí z mistrovství světa. Zlatá tretra Ostrava začne příští týden v pondělí v 16.30 hodin závodem koulařek a po nich koulařů. Hlavní část mítinku bude v úterý 17. června od 15.30 hodin.

"Do Ostravy se už těším. Vím, že se tam běhá rychle. Bude to můj poslední červnový start," vzkázal přes pořadatele americký sprinter Justin Gatlin, který nahradí omluveného Bolta. Gatlin poběží 100 metrů. A na nich je lídrem letošních světových tabulek hned se třemi časy - 9,87, 9,91 a 9,92 vteřiny.

"Věřím, že podmínky umožní, abych atakoval svůj světový výkon roku," dodal Gatlin, který má pět medailí z olympijských her a je dvojnásobným mistrem světa Jeho soupeři budou mimo jiné bývalý mistr světa Kim Collins a halový mistr světa Richard Kilty.

Na dvoustovce se v Ostravě představí Američanka Allyson Felixová, olympijská vítězka z Londýna. Ta bude v Česku závodit poprvé. "Jsem nadšená," uvedla Felixová v pozdravu pro české fanoušky.

"O mítinku jsem hodně slyšela. Vím, že má bohatou historii a skvělé fanoušky. Moc se do Ostravy těším." Felixová bude nejúspěšnější atletkou, která se na mítinku představí. Je totiž čtyřnásobnou olympijskou vítězkou a osminásobnou mistryní světa. Diváci příští týden uvidí i amerického desetibojaře Ashtona Eatona, který je světovým rekordmanem, olympijským vítězem i mistrem světa. Poběží 400 metrů překážek.

Hladkou čtvrtku poběží dvojnásobný olympijský vítěz a šestinásobný mistr světa LaShawn Merritt. "V Ostravě jsem byl před dvěma roky. Mezitím se změnil rekord mítinku (44,49 vteřiny - pozn. red.), takže se ho pokusím vylepšit," slíbil LaShawn Merritt organizátorům.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze