Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Atletka Rosolová sportovala s dětmi ze školy v Desné

Atletka Denisa Rosolová | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

13 2014
Atletická medailistka Denisa Rosolová se sice skvěle umí poprat s oválem plným překážek na velkých atletických akcích, když se však poměřila s dětmi v Základní škole v Desné, prohrála.

Nijak jí to však nevadilo. Halová mistryně Evropy na čtvrtce totiž motivovala děti ke sportu v rámci Olympijské hlídky. Její návštěvu si desenská škola vybojovala v projektu Sazka Olympijský víceboj.

Být zlatí jak Bára chceme, v Desné pilně trénujeme. Nápis, který odkazuje na dvojnásobnou olympijskou vítězku Barboru Špotákovou, visí v tělocvičně Základní školy v Krkonošské ulici už nějakou dobu. Místní žáci se úspěšně účastní řady atletických soutěží. A teď si vybojovali cenu také v Olympijském víceboji, projektu Českého olympijského výboru na podporu zdravého životního stylu.

„Na jaře jsme hlídku nezískali, ale byli jsme úspěšní v celkové soutěži. Projekt nás baví,“ říkala učitelka a garantka projektu Dagmar Michková. „Osmačky a deváťačky třeba přišly na tělocvik prvňáčků a měřily jim disciplíny.“

I díky tomu se v Desné všichni školáci natolik zapojili do plnění disciplín, které testují základní fyzické schopností dětí, že si vybojovali návštěvu olympioniků. A tak se ve třech disciplínách mohli poměřit s Denisou Rosolovou.

V T-běhu, který testuje hbitost, se nejlépe vedlo dvěma drobným blondýnkám. „Jsou mrštnější, nadanější. Ale T-běh mě překvapil, porazily mě všechny děti. Asi jsem to podcenila, tak pak už jsem se musela víc hecovat a už jsem se nedala,“ říkala někdejší dálkařka a vícebojařka se smíchem.

„Moc se mi líbilo, jak školáci bojovali a že povzbuzovali jeden druhého, což se už moc nevidí. A taky měli víc otázek, než je obvyklé.“

Než jeden ze školáků pobavil Rosolovou při debatě dotazem, zda je volná, atletka absolvovala také skok a trojskok do dálky z místa a hod míčem. Pak zapisovala výsledky a rozdávala dárky sportovcům spolu s Květoslavem Žalčíkem. Při představování si děti lyžařského trenéra, který jako vedoucí týmu nechyběl u bronzové medaile běžců na lyžích ve Vancouveru 2010, popletly s oštěpařským rekordmanem Janem Železným. „Díky, že jste si mě spletli s takovou osobností. Já jsem akorát železný muž.“

Rosolová pak vyprávěla o tom, že jejím oblíbeným koníčkem je gaučink – jelikož šest dní v týdnu sportuje. Líčila, jak z ní v začátcích chtěl tatínek mít tenistku. Až maminka ji přihlásila do atletiky. „Nebavilo mě to, dokud jsem si nezkusila závody. Když vyhrajete, motivuje vás to dál a dál. Sport je důležitý i do osobního života, protože si pak jdete za svým cílem.“

Jen co program skončil, některé žáky hned čekala hodina tělocviku. „Olympijská hlídka byla bezvadná, dětem se ukrutně líbila, některé se mě hned ptaly, jestli na jaře bude zas,“ dodala Dagmar Michková.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - liberecký krajNejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze