Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kudlička vyhrál počtvrté za sebou Pražskou tyčku, skočil 576 cm

Český tyčkař Jan Kudlička vyhrál exhibiční mítink Pražská tyčka. | foto: ČTK

2 2014
Už čtvrtý rok po sobě ovládl Jan Kudlička soutěž mužů na exhibičním mítinku Pražská tyčka. Na Václavském náměstí tentokrát vyhrál výkonem 576 cm. Mezi ženami česká jednička Jiřina Svobodová nezvládla svou základní výšku 442 cm, a tak výhru slavila Australanka Alana Boydová, která překonala laťku ve výšce 452 centimetrů.

Loni Kudlička skočil na Pražské tyčce historicky nejlepší výkon na českém území 583 cm, který se dnes pokoušel překonat. Na výšce 586 cm ale neuspěl, stejně jako jeho největší soupeř Pawel Wojciechowski. Polákovi ve výsledcích zůstal zapsaný výkon 566 cm.

"Pořadatelé připravili lepší konkurenci než minulé roky, proto jsem rád, že vítězství zůstalo doma," řekl Kudlička. "Trochu nám to dnes komplikoval vítr, který foukal proti. Jinak bychom rekord určitě skočili," mínil.

Svobodová trochu zariskovala, neboť obvykle na takové vysoké výšce závodit nezačíná. "Zkoušela jsem vyšší základ a tvrdší tyče, ale bohužel to nevyšlo," litovala. Boydová si po triumfu před dvěma lety připsala v Praze druhé vítězství.

Pražská tyčka

exhibiční mítink ve skoku o tyči

Muži: 1. Kudlička (ČR) 576, 2. Wojciechowski 566, 3. Sobera (oba Pol.) 566, 4. Hollis (USA) 556, 5. Balner (ČR) 556.

Ženy: 1. Boydová (Austr.) 452, 2. Maláčová 442, 3. Roloffová (Něm.) 432.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze