Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na kladenský víceboj přijedou nejlepší Češi i mistryně světa

OŠTĚP. Eliška Klučinová při svém pokusu v šesté disciplíně sedmiboje v Kladně. | foto: ČTK

4 2014
Podobný tahák jako v roce 2010, kdy dorazil hvězdný Američan Bryan Clay, sice kladenský vícebojařský podnik nenabídne, přesto bude TNT Express mítink opět špičkovou sportovní podívanou.

Hlavně ženská kategorie nabídne za tři týdny výborné obsazení, česká jednička Eliška Klučinová bude mít prvotřídní konkurenci. Start přislíbily ukrajinská mistryně světa Hanna Melnyčenková či Polka Karolina Tyminská, čtvrtá sedmibojařka na loňském MS v Moskvě.

"Šampionka Melnyčenková má lehký zdravotní problém se zády, takže nám start prý ještě definitivně potvrdí, ale máme od ní příslib," uvedl ředitel závodu Zdeněk Lubenský.

V mužské startovní listině upoutá především jméno dvaatřicetiletého Kazacha Dmitrije Karpova, který byl v Kladně už pětkrát a v roce 2012 mítink vyhrál.

TNT Express Meeting na kladenském Sletišti

Tradiční závod v Kladně také letos kromě českých hvězd ozdobí zajímavá jména ze zahraničí.

Největšími konkurentkami Elišky Klučinové budou Ukrajinka Melničenková a Polka Tyminská, Adam Helcelet bude bojovat třeba s Kazachem Karpovem a Kasjanovem z Ukrajiny. Mítink je na programu o víkendu 14.–15. června na kladenském stadionu Sletiště.

A pak jsou tu samozřejmě česká želízka.

Eliška Klučinová je v Kladně jako doma, Adam Helcelet tam závodí také velmi rád. Příběh jejich vícebojařské sezony začal o víkendu na tradičním mítinku v rakouském Götzisu.

Potíže s kotníkem? Ajajaj... Aby se neopakoval loňský rok, napadlo možná Helceleta, když v Götzisu v sobotu trpěl.

Jenže tak zlé jako loni, kdy kvůli podobnému zranění přišel o mistrovství světa v Moskvě, to zřejmě nebude. I přes limitující bolest atlet z pražské Dukly závod dokončil a díky výsledku 8 001 bodů s přehledem splnil limit pro evropský šampionát v Curychu.

"Zvládl jsem celý desetiboj, sice úplně ne na sto procent, ale noha drží. A den ode dne se lepší," vyslal dobré zprávy Helcelet. "Je to sice stejný kotník jako loni, ale teď jsem si ho jen trochu probudil. Myslím, že to nebude nic vážného." Proto by nejúspěšnější z následovníků Romana Šebrleho neměl chybět ani v Kladně. "Věřím, že budu připravený. A těším se," ujišťoval.

Kladenský závod je už pátým rokem součástí elitní kategorie IAAF a kromě Helceleta láká české fanoušky hlavně na účast Elišky Klučinové. Ta v Götzisu neúspěšně útočila na osobní rekord a doma si chce spravit chuť.

"Formu na to mám, ne že ne... Akorát se to v Götzisu úplně nepovedlo prodat. I když tam byly ideální podmínky," krčila rameny závodnice USK Praha.

Na čem tedy zapracovat? "Rezerv je pořád dost. Nešla jsem Götzis úplně naplno, osmistovku jsem už trochu vypustila, abych pošetřila síly na Kladno," přiznala. "Zlepšit se dá určitě i dálka, kde mi nevyšly dva pokusy. Taky překážky... No, vlastně všechno," smála se.

V Kladně bude mít v hledišti velkou podporu, k městu má totiž opravdu blízko. V minulosti chodila na tamní gymnázium, nějakou dobu tam i bydlela.

"Bude to jako doma. Přijde se podívat pár kamarádů, rodina... Fakt se těším." Helcelet sice pochází z Turnova a závodí za pražský klub, ale také jeho přijede podpořit skupinka známých. "Aspoň doufám. Snad se na mě nevykašlou," vtipkoval.

Toho by mohli litovat. Pokud se pochroumaný kotník podaří vyléčit, může Helcelet i v konkurenci Kazacha Karpova a Ukrajince Kasjanova myslet na medaili.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze