Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Atletické ME se v olympijském roce 2020 uskuteční v Paříži

Paříž - ilustrační foto. | foto: Runtastic

28 2017
Atletické mistrovství Evropy se bude v olympijském roce 2020 konat v Paříži. Jiné město nemělo o pořádání šampionátu zájem, Tbilisi loni kandidaturu stáhlo, takže rada Evropské atletické asociace nyní schválila přidělení pořadatelství francouzské metropoli.

Zástupci Paříže funkcionářům představili projekt, pak jim byl šampionát formálně přidělen. Velkoměsto nad Seinou bude dějištěm atletického ME podruhé, poprvé se tam konalo v roce 1938. V roce 2003 hostila Paříž mistrovství světa.

Evropský šampionát, kterého by se mělo zúčastnit až 1 500 atletů ze zhruba pěti desítek zemí, se uskuteční na stadionu Charléty na jihovýchodě Paříže. Tento stánek s kapacitou 20 000 diváků v letech 1994 a 2002 hostil finále atletické Grand Prix. Na začátku července tam proběhne mítink Diamantové ligy.

„Stadion Charléty nabízí fantastické podmínky pro atletiku a pařížské publikum je známé svým nadšením. Kapacita stadionu je pro mistrovství Evropy perfektní, takže pravděpodobně hlavně na večerním programu bude hodně diváků,“ citoval web evropské federace svého prezidenta Sveina Arneho Hansena.

Mistrovství Evropy se od roku 2010 koná vždy v sudých letech. Loni ho hostil Amsterdam, v roce 2018 nejlepší evropské atlety přivítá Berlín.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze