Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Atletická svatba: Janků si vzal na zámku Baďurovou. Novomanžele fotil Saudek

ATLETICKÁ SVATBA. Bývalá tyčkařka Kateřina Baďurová a výškař Tomáš Janků se vzali na zámku v Liblicích. | foto: ČTK

11 2010
Dříve si dělali radost medailemi z velkých závodů. Nyní se tyčkařka Kateřina Baďurová a výškař Tomáš Janků rozhodli, že si udělají životní štěstí. V sobotu se z bývalých atletů na zámku v Liblicích stali manželé.

Janků je vicemistr Evropy, Baďurová má stříbro dokonce ze světového šampionátu.

Obřadu a následné zámecké slavnosti, kterou zvěčnil známý fotograf Jan Saudek, se zúčastnilo kolem stovky hostů včetně sportovních kolegů čerstvých manželů, například výškaře Jaroslava Báby nebo předsedy atletického svazu Libora Varhaníka.

Baďurová přijela k atletické svatbě roku v kočáře a libovala si, že svatebčanům vyšlo počasí. "Je nádherně, skvěle to dopadlo," uvedla po tradičním obřadu, který se konal v honosných prostorách zámku u Mělníka.

S MISTREM. Kateřina Baďurová a Tomáš Janků při focení kalendáře Dukly 2009. Fotograf Jan Saudek (uprostřed) slíbil, že jim nafotí svatbu

S MISTREM. Jan Saudek fotil v roce 2009 kalendář Dukly. Janků a Baďurové slíbil, že jim nafotí svatbu. Svůj slib 11. září splnil, bývalí atleti si řekli  "ano" na zámku v Liblicích.

Na líbánky vyrazí novomanželé do Paříže. "Už se moc těšíme, dlouho jsme si to plánovali," prohlásila bývalá tyčkařka. Oba se nechtěli pouštět do předpovědí, kdy založí rodinu. "Uvidíme. Až přiletí vrána nebo čáp," řekl s úsměvem Janků.

Termín 11. září, na který připadá výročí teroristických útoků na USA, vybrali náhodou. "Když jsme to zařizovali, tak jsme na to vůbec nemysleli. Prostě to tak vyšlo."

Pětatřicetiletý Janků po ukončení kariéry v roce 2008 začal podnikat v několika oborech a věnuje se svému koníčku jako dobrovolný hasič. Při nedávných povodních pomáhal zasahovat na Liberecku.

Sedmadvacetiletá Baďurová se během kariéry potýkala s mnohými zdravotními problémy, kvůli kterým nakonec musela s atletikou skončit v loňském roce.

Letos byla jmenována šéftrenérkou atletické Dukly Praha a provozuje mateřském centrum se zaměřením na sport.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze