Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Přijďte na královnu. Do Tábora lákají Špotáková, Šafránková či Jílek

Kladivářka Kateřina Šafránková na Zlaté tretře | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

27 2016
Příznivci atletiky už se mohou těšit: v polovině června uvidí na mistrovství republiky v Táboře dvojnásobnou olympijskou vítězku Barboru Špotákovou. Na šampionát (17. až 19. červen) se chystají i Kateřina Šafránková nebo Jaroslav Jílek, kteří minulý týden zářili na Zlaté tretře. Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketportal.

Světová rekordmanka a dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Špotáková se připravuje na odložený vstup do sezony, domácí šampionát bude jednou ze zastávek na cestě za obhajobou olympijského titulu.

„Mistrovství republiky pro mě bude důležitý start, do Tábora se těším. Doufám, že tam diváci vytvoří dobrou atmosféru,“ přeje si svěřenkyně Rudolfa Černého, která se nyní chystá na letošní závodní premiéru na Diamantové lize v Římě (2. června) a na Memoriál Josefa Odložila v Praze na Julisce (6. června). Její forma je zatím neznámá, ale mnozí její reprezentační kolegové už sezonu zahájili a někteří dokonce na výbornou.

Nejvýznamnější tuzemský mítink Zlatá tretra přinesl řadu pozoruhodných výkonů, z domácího pohledu je třeba zmínit kladivářku Kateřinu Šafránkovou. Svěřenkyně Dušana Krále hodila v Ostravě 72,34 metru, tedy o metr a 18 centimetrů dál než při svém předešlém národním rekordu - ten předvedla při Evropském poháru v černohorském městě Bar před třemi lety.

„V Táboře už jsem závodila dvakrát, na domácím mistrovství v roce 2008 a potom na finále extraligy. Oba závody mi tam vyšly, proto je táborský stadion jedním z mých oblíbených,“ říká.

A ambice nejlepší české kladivářky? „Byla bych ráda, kdyby se mi povedl rekord mistrovství (aktuálně 66.67 metru a drží jej od roku 2014 Tereza Králová - pozn.), ale nevylučuji, že to poletí ještě dál. Připravujeme to tak, aby byl výkon na republice co nejlepší, mohlo by to letět hodně daleko,“ dodává.

Jedním ze „skokanů“ dosavadní sezony je oštěpař Jaroslav Jílek, který si 8. května v japonském Kawasaki vylepšil osobní rekord na 83.19 metru a minulý pátek na Tretře byl výkonem 83.02 metru nejlepším českým závodníkem.

„Pokud budu zdravý, rád budu v Táboře startovat. Doufám, že se sejdeme se všemi kluky ze skupiny - pak to sice bude těžší, ale o to zajímavější souboj pro diváky,“ říká služebně nejmladší člen skupiny Jana Železného.

Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal ve čtyřech cenových relacích, přičemž dvoudenní vstupenku lze pořídit za zvýhodněnou cenu. Ti, kdo se na stadion nedostanou, mohou sledovat třeba alespoň závody ve vrhu koulí, které se uskuteční jako novinka v páteční podvečer na Žižkově náměstí v centru města.

Do Tábora zve také šéftrenér Tomáš Dvořák v tomto videu na youtoube kanálu ČAS: www.youtube.com/user/CzechAthletics/videos.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze