Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Atlet Menc ve finále Grand Prix

2 2000
P r a h a - Český koulař Miroslav Menc pocestuje po olympijských hrách speciálním charterovým letem ze Sydney přímo do katarského Dauhá k finále atletické Grand Prix, kam se kvalifikoval výkony v letošním seriálu. Velkou šanci zúčastnit se mítinku v Kataru má také oštěpařka Nikola Tomečková, která zatím figuruje na sedmém místě průběžného pořadí své disciplíny a má na devátou, první nepostupující oštěpařku, náskok osmi bodů.

Naopak český překážkář Jiří Mužík je před dvěma zbývajícími závody v italském Rieti a indickém Dillí devátý a na osmou postupovou pozici ztrácí sedm bodů. Menc zatím získal 60 bodů a je z českých atletů v celkovém pořadí nejvýše, na dvanácté pozici.

V soutěžích kategorie Grand Prix II se bude rozdávat pět bodů za první místo a jeden bod za páté. Mítink v Rieti je na programu v neděli, závody v Dillí o pět dní později. Finále Grand Prix se koná ve čtvrtek 5. října.

V Dauhá bude odměněno první místo dvaceti čtyřmi body, druhé jedenadvaceti a třetí pozice osmnácti body. Celkový vítěz Grand Prix, která je letos dotována částkou 3,388.000 dolarů, inkasuje prémii 200.000 dolarů, vítězové jednotlivých disciplín pak čtvrtinu.

Pořadí Grand Prix si přečtěte zde
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze