Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ať vyhraju, nebo ne, příští rok se vrátím, slibuje Webber

Mark Webber ze stáje Red Bull při tréninku v Abú Zabí. | foto: AP

12 2010
Již jen hodiny zbývají do rozhodujícího závodu sezony formule 1. V neděli se v Abú Zabí rozhodne, zda Mark Webber získá titul mistra světa. A pokud ne, je sveřepý Australan připraven postavit se bojovným mladíkům za rok znovu. A závodit, dokud nejcennější trofej motorsportu nebude jeho.

"Za rok tady budu opět," prohlásil čtyřiatřicetiletý pilot pro britský tisk. "Sice možná mají pravdu ti, co říkají, že ti kluci (Alonso, Hamilton, Vettel) budou mít ještě několik příležitostí, ale příští rok může být klidně můj."

Mark Webber opět řádně ranil sebevědomí svého týmového kolegy Sebastiana Vettela i vrcholného managementu týmu Red Bull, když před závěrečným závodem sezony prohlásil, že rozhodně nekončí. Naopak, pokud titul nezíská, příští rok půjde do boje ještě s větší vervou.

Australský pilot si nikdy nedával "pozor na pusu" a dokazuje to i v letošní sezoně. Už na Silverstonu poškádlil představené svého týmu, když po vítězství prohlásil, že na týmovou dvojku to nebylo špatné, poté před týdnem veřejně prohlašoval, že jeho mistrovské ambice se jeho stáji nehodí, že by její šéfové byli radši, kdyby byl o něco pomalejší.

Webber nikdy nepatřil mezi vítězící jezdce a nikdy také neměl k dispozici špičkovou techniku, se kterou jiní vyhrávali. Mistrovské auto dostal pod ruku až v pokročilém závodnickém věku a je rád, že se tak stalo. Už ani nedoufal, že se někdy stane součástí vítězného stroje, jako je v posledních dvou sezonách tým Red Bull.

"Pokud dostanete vítězné auto dejme tomu ve 24 nebo 25 letech, pak je velmi pravděpodobné, že ho budete mít i nadále a ve špičkových týmech zůstanete. Tak to chodí. Já jsem nikdy do třiceti nedostal vítězné auto, ale to i spousta jiných ve formuli 1. Je mi jasné, že jsem měl velké štěstí, že jsem nyní v takovém týmu, který mi dává možnost vyhrávat. Někomu se to nepovede za celou kariéru, ale když už tady jsem, chci toho naplno využít. To znamená ten titul získat."

"V neděli chci vyhrát, za každou cenu. Ale pokud se to nepodaří, nijak mě to nezmění, Na to jsem už moc starý," říká Webber. "Je lidskou přirozeností chtít stále víc a víc, ale nakonec bych si asi řekl, že letošní rok byl velmi úspěšný, získal jsem spoustu zkušeností i hodně vítězství. A v příští sezoně bych šel do boje o titul znovu."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze