Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Krpálek, Dostál a další sportovci pokřtili hymnu „Sportuj ve škole“

Lukáš Krpálek s dětmi na křtu hymny Asociace školních sportovních klubů. | foto: Asociace školních sportovních klubů

22 2016
Ve škole Brána jazyků na Uhelném trhu v Praze proběhl ve čtvrtek křest hymny Asociace školních sportovních klubů (AŠSK ČR). „Sportuj ve škole“. Vedle jednoho z autorů - Eduarda Krečmara - a ministryně školství Kateřiny Valachové se ho zúčastnilo i několik špičkových sportovců, v čele s olympijským vítězem Lukášem Krpálkem.

Skákej výš, házej dál, stopuj míč, jako kdybys ligu hrál. Dávej gól, nahrávej, jen to před koncem nikdy nevzdávej. Jezdi s námi na bruslích anebo na kole. Sportuj ve škole...! vybízí děti první sloka nové hymny.

Spolu se zlatým judistou Lukášem Krpálkem se do křtu zapojili i dvojnásobný medailista z Ria kajakář Josef Dostál, někdejší diskařský šampion Imrich Bugár, desetibojařka Eliška Klučinová a desetiletý mistr republiky v rychlostní kanoistice Pepík Řezníček.

„Hymnu jsme se rozhodli vytvořit zejména pro to, abychom ocenili činnost učitelů a pomohli propagovat sportování dětí na základních a středních školách. V různých provedeních se bude hrát na všech sportovních akcích a soutěžích Asociace školních sportovních klubů,“ vysvětlil Václav Lešanovský, prezident AŠSK ČR.

Účastnicí křtu na společné fotografii.

Účastnicí křtu na společné fotografii.

„Hymna má ještě víc podpořit chuť dětí sportovat. Všichni víme, že s pohybem mladé generace to není vždy nejideálnější. Proto se i naše ministerstvo snaží podporovat právě sport dětí,“ nechala se slyšet Kateřina Valachová, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.

Hudbu k nové sportovní hymně, která má řadu modifikací tak, aby šla použít při jakékoli sportovní příležitosti, složil člen skupiny Elán, Vašo Patejdl, textem ji opatřil Eduard Krečmar. Nazpíval ji Jan Maxián ze skupiny Nightwork a další zpěváci, kteří si říkají „Sporťáci“.

Zároveň byla vyhlášena Velká soutěž videí na hymnu „Sportuj ve škole“, která je určena jak dětem a studentům, tak i široké veřejnosti. Svá videa mohou nahrávat od 1. října do 20. dubna 2017 na adrese http://sportujveskole.asskdata.cz/. V květnu proběhne vyhlášení nejlepších videí.

POSLECHNĚTE SI HYMNU „SPORTUJ VE ŠKOLE“

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze