Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Arbitrážní soud zamítl Rossiho protest, do boje o titul vyjede poslední

Italský závodník Valentino Rossi v kvalifikaci na Velkou cenu Británie. | foto: AP

5 2015
V rozhodující bitvě o titul světového šampiona v MotoGP mohl potrestaný Valentino Rossi věřit aspoň v malou dodatečnou výhodu, ale se svou stížností proti trestu za kolizi se Španělem Markem Márquezem v předchozí Velké ceně v Malajsii u Arbitrážního soudu pro sport neuspěl.

Italský motocyklový jezdec tak do závěrečného nedělního závodu ve Valencii, kde bude v čele pořadí královské třídy hájit sedmibodový náskok před dalším Španělem Jorgem Lorenzem, odstartuje z poslední pozice.

Zástupci CAS oznámili, že po prostudování celého případu neshledal soudce důvod zrušit Rossiho trest.

Devítinásobný mistr světa Rossi se v Sepangu dostal do kontroverze s obhájcem titulu Márquezem, jehož předtím na tiskové konferenci obvinil, že pomáhá svému krajanovi Lorenzovi.

Španěl při závodu po kontaktu s Rossim skončil na zemi a nedojel, Ital obsadil třetí místo.

Za zavinění srážky Rossimu hrozila až diskvalifikace, nakonec byl potrestán trestnými body znamenajícími start z posledního místa.

Lorenzův sponzor kvůli kontroverzi končí v MotoGP

Italský výrobce hodinek, jenž sponzoruje španělského motocyklového závodníka Jorgeho Lorenza, skončí po sezoně kvůli jeho kontroverzi s Valentinem Rossim v mistrovství světa MotoGP.

Ital vede před závěrečným závodem ve Valencii šampionát o sedm bodů před týmovým kolegou z Yamahy a rivalem Lorenzem, nicméně kvůli trestu za zavinění pádu jiného Španěla Marca Márqueze v Malajsii bude startovat z posledního místa. Rossi už před závodem v Sepangu tvrdil, že Márquez se svému krajanovi Lorenzovi snaží pomáhat.

Lorenzo tak z celé kauzy, jež vyvolala v obou zemích obrovské pozdvižení, vychází jako vítěz. Díky Rossiho trestu, který potvrdil i arbitrážní soud CAS, má velkou šanci na zisk titulu. Španěl se snažil zapojit do jednání arbitráže poskytnutím svého prohlášení, to však CAS odmítl.

Italská společnost Sector No Limits, vyrábějící hodinky, v tiskovém prohlášení uvedla, že jejími hodnotami vždy byly "sportovní duch, zdravá soutěživost a bezúhonnost." V MotoGP prý končí kvůli tomu, že se "nedokáže identifikovat s událostmi z posledních týdnů v mistrovství světa."

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze