Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Anketa Atlet roku zná jména finalistů

10 2003
Praha - Na korunu nejlepší českého atleta může pomýšlet desítka sportovců. Jejich jména se objevila nejčastěji na hlasovacích lístcích ankety Atlet roku 2003. V abecedním pořadí to jsou výškař Jaroslav Bába, vícebojař Tomáš Dvořák, oštěpař Miroslav Guzdek, tyčkařka Pavla Hamáčková, výškař Tomáš Janků, oštěpařka Jarmila Klimešová, překážkář Jiří Mužík, diskařka Věra Pospíšilová, vícebojař Roman Šebrle a oštěpař Jan Železný.

Pořadí určilo téměř devadesát funkcionářů, trenérů a atletických novinářů. Výsledky ankety budou zveřejněny na slavnostním ceremoniálu v sobotu 15. listopadu v pražském hotelu Ambassador. Přímý přenos České televize začne ve 20:00.

Velkým favoritem na prvenství je světový desetibojařský rekordman Roman Šebrle, který anketu poprvé vyhrál i loni. V letošní sezoně se mu tolik nedařilo, přesto byl jediným českým medailistou na halovém i otevřeném mistrovství světa. V březnu v Birminghamu skončil třetí a v srpnu v Paříži byl stříbrný.

Šest z letos nominovaných atletů bylo v desítce i loni. Vedle vítěze 42. ročníku ankety o krále tuzemské atletiky bude vyhlášen i nejlepší junior či juniorka, objev a trenér roku.

Všichni vyhlášení budou obdarováni zlatou cihličkou s vyrytým logem Českého atletického svazu a nápisem Atlet roku 2003. Nejvyšší počet titulů v anketě mají na kontě Helena Fibingerová a Jan Železný, kteří zvítězili sedmkrát. Po šesti prvenstvích získali Ludvík Daněk, Imrich Bugár a Jarmila Kratochvílová. Rekordmanem v počtu titulů v anketě Atlet roku samostatné České republiky je Železný se šesti úspěchy.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze