Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Anglický fotbal golfovému Ryder Cupu v televizi neustoupí, český ano

O tuhle trofej půjde od pátku do příští neděle a čeští televizní diváci budou při tom. | foto: www.rydercup.com

26 2010
Čeští golfoví fanoušci na tom budou líp než ti na britských ostrovech a jinde, kde jsou odkázáni na zahraniční satelit. V tuzemsku se bude vysílat celý Ryder Cup v kuse. Naproti tomu diváci Sky Sportu mohou přijít o rozhodující okamžiky, protože stanice zařadí do programu tahák anglické fotbalové ligy mezi londýnskými kluby Arsenal a Chelsea.

Na domácích obrazovkách a s českým komentářem nabídne kompletní pokrytí všech tří hracích dnů Nova Sport. "Přenos je tak dobře koncipován, že by bylo škoda tak napínavý přenos přerušovat," uvedl pro golf.idnes.cz programový ředitel Marek Kindernay.

Podle něj má zápas mezi evropskými a americkými golfisty zvlášť na půdě starého kontinentu takovou atmosféru, že stojí za to potlačit veškerý další program. "Dokonce i pro laika to bude zajímavý zážitek," pozval zástupce českého kanálu ke sledování golfu fanoušky jiných sportů.

V Británii tomu bude jinak. Majitelé televizí sami budou moci v neděli rozhodnout, zda se chtějí dívat na golf, nebo na fotbal. Digitální příjem signálu to umožňuje. Ovšem komentáře v britských médiích upozorňují částečně v nadsázce na to, že v některých restauracích a sportbarech mohou vzniknout mezi osazenstvem velké spory.

Ryder Cup. Původně ani to nemělo být možné a zástupci European Tour protestovali, aby vrcholná událost, která se v Evropě hraje jednou za čtyři roky, ustoupila běžné události uprostřed sezony. "Hovořili jsme s lidmi ze Sky. Jsme spokojeni s jejich rozhodnutím," uvedl Richard Hills, ředitel pro Ryder Cup a sám velký fanoušek Chelsea.

Konkurenty velkého golfového klání v televizním prostoru, pokrytém češtinou, budou například přenosy z hokejové extraligy, mistrovství světa v basketbalu (obojí ČT4), nebo mistrovství světa v silniční cyklistice (Eurosport).

Páteční zápas fotbalistů Slavie a Plzně se bude hrát až od 19:30 a na Nova Sportu volně naváže na konec dění v Celtic Manor. Kanál nabídne i tradiční přenos ze světového šampionátu silničních motocyklů, který se jede v Japonsku a skončí před začátkem rydercupových zápasů.

Podle Kindernaye se jeho stanice chová tržně: "Pro potenciální sponzory je Ryder Cup velmi atraktivní." Definitivní potvrzení správnosti vysílat kompletní program padlo, když byl do amerického týmu zařazen Tiger Woods. "U každého takového přenosu se násobně zvedne sledovanost. To byl možná poslední důležitý argument," uznal programový ředitel.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze