Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Andersson Hed v Turíně ukončil třináctileté čekání na výhru

Fredrik Andersson Hed v Itálii slaví premiérový titul na European Tour

9 2010
Až ve svém 245. startu na European Tour se Fredrik Andersson Hed dočkal premiérového vítězství.

Vítězem Italian Open se Stal Fredrik Andersson Hed, jenž využil velkého náskoku, se kterým do finálového kola vstupoval.

Dlouhých třináct let čekal na to, až se v neděli odpoledne bude radovat z prvního vítězství na European Tour. Andersson, který od svatby v roce 2004 za své rodné příjmení přidal i manželčino, vyhrál profesionální turnaj naposledy před deseti lety na Challenge Tour, "druhé evropské golfové lize".

Do závěrečného dne vstupoval na hřiště v Turíně s náskokem šesti ran. Snažil se hrát bezpečně, ale hráči za ním své výsledky vylepšovali. Na třinácté jamce se na něj dokonce dotáhl Angličan David Horsey. Na další jamce však skóre zhoršoval a od té doby už Andersson Hed o vedení nepřišel, Horsey navíc přidal další bogey na závěrečné osmnáctce.

To dodalo osmatřicetiletému Švédovi klid a žádného zaváhání se nedopustil. Za celé kolo měl pouze jedno birdie a dvě bogey, jinak vždy zahrál normu jamky.

"Prvních devět jamek jsem byl nervózní," řekl Andersson Hed. "Od jedenáctky už jsem se uvolnil a bylo to lepší," dodal.

Horsey tak nakonec skončil na druhém místě. O třetí příčku se dělí další Angličan a nováček loňského roku Chris Wood spolu se Švédem Peterem Gustafssonem a Belgičanem Nicolasem Colsaertsem.

Nejlepším z domácích hráčů se stal nejvýše nasazený hráč turnaje Edoardo Molinari, jenž se nakonec umístil na třináctém místě se ztrátou osmi ran na vítězného Anderssona Heda. Spokojen bude i další domácí hráč - amatér Andrea Favan, jenž se umístil na 22. příčce.

Italian Open - konečné pořadí

1. Andersson-Hed (Švéd.) 272 (70+66+63+73), 2. Horsey 274 (68+71+67+68), 3. Wood (oba Angl.) 276 (71+70+65+70), Colsaerts (Belg.) 276 (70+67+69+70) a Gustafsson (Švéd.) 276 (71+69+70+66), 6. Garrido (Šp.) 277 (70+67+70+70).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze