Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ostravští Steelers budují pro novou sezonu amerického fotbalu silný tým

Hráči týmu Steelers Ostrava (v modrém) v akci. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

2 2017
Zapomenout na minulou sezonu, ve které prohráli až na jeden všechny zápasy, chtějí členové klubu amerického fotbalu Ostrava Steelers. Do nového roku a nové sezony vstupují s novou vizí a nemalými ambicemi.

„Nakopla nás špatná minulá sezona 2016,“ řekl za klubové vedení Adam Synáček. „Rozhodli jsme se odvolat kouče Jiřího Šimkoviče. Základ klubové ekonomiky položili noví lidé a my jsme si mohli dovolit přivést importy, tedy posily ze zahraničí.“

Steelers tak výrazně posílili na všech frontách. Post hlavního kouče bude na dálku zastávat bývalý hráč NFL Dale Heffron, který momentálně žije v Německu.

„V únoru mě čeká náročná operace srdce a lékaři mi povolili vzdálit se od okolí nemocnice pouze do sta kilometrů. A protože tým nejvyšší německé soutěže Marburg Mercenaries sídlí kousek od nemocnice, podepsal jsem roční kontrakt s tímto týmem,“ vysvětloval Heffron. „Ale všechny špatné věci s sebou přináší i ty pozitivní. Pro ostravské hráče to znamená, že mají jediní v Česku možnost spolupracovat a trénovat s hráči nejlepší ligy v Evropě.“

Bývalý hráč Oaklandu Riders nebude v nové sezoně jediným Američanem v klubu Steelers. Hrát a zároveň koučovat budou Luke Wildung a Garreth Griffeth. 26letý Wildung bude vést ofenzivu, 25letý Griffeth defenzivu.

„Když nabídka přišla poprvé, moc jsem v Česku hrát nechtěl. Ale po zhlédnutí videí sezony 2016 jsem se rozhodl, že talentovaným klukům pomůžu. Společně s Garrethem jsme se rozhodli vzít tuto příležitost a vybudovat tým, který může velice brzy sahat po titulu,“ vzkázal Wildung.

„Naším cílem pro novou sezonu je vybudovat silnou organizaci. A věřím, že Steelers budou play-off týmem,“ doplnil Griffeth.

K týmu se také vracejí Walter Harazim a Jan Musil, z Polska přicházejí Lukasz Nielaba a Michał Sysak. Posilou bude rovněž Jimmi Nannberg z Dánska. „Všechno to nakoplo naše dosavadní hráče k maximální snaze v přípravě, k tomu, aby začali makat,“ poznamenal Synáček. „Máme teď historicky největší počet hráčů, kteří opravdu poctivě dřou na tom, aby mohli být součástí týmu Ostrava Steelers.“Najdete na iDNES.czmobilní verze