Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Steelers sice nezáří, ale šanci znovu vyhrát divizi pořád mají

Hráči celku Ostrava Steelers drží v Divizi II amerického fotbalu druhou příčku, a pokud ve zbývajících třech utkáních základní části alespoň jednou vyhrají, projdou do finálového duelu soutěže. Snímek je ze zápasu s Hippos Prague | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

11 2015
Tři výhry, jednu remízu a jednu porážku mají zatím na svém kontě hráči amerického fotbalu z celku Ostrava Steelers. Loňští vítězové druhé nejvyšší domácí soutěže stále mají naději na obhajobu triumfu v Divizi II.

V neustálý boj s naplněním sestavy a doladěním natrénovaných prvků se proměnila sezona celku Ostrava Steelers. V Divizi II amerického fotbalu se sice drží na druhé příčce a postup do červencového finálového duelu mají ostravští hráči na dosah, ale trenér Jiří Šimkovič zcela spokojen není.

„Na začátku sezony to vypadlo, že budeme mít problém dostat všechny hráče do sestavy. Ale už během prvních přípravných zápasů nám vypadlo tolik zraněných hráčů, že to začalo decimovat naše áčko i béčko,“ přiznal Šimkovič.

„Občas hrajeme na hraně počtu hráčů, který je limitní. Náhradníci prostě nejsou, každý je nenahraditelný. Zkušenosti či nezkušenosti jdou stranou, kluci se s tím musí poprat a bojovat.“

A týmu Steelers to prozatím vychází. Pražský celek Hippos doma porazil 28:26, Pilsen Patriots přehrál 41:0, s Pardubicemi Bucks jednou remizoval 28:28 a poté je zdolal 20:16. Prohrál jen s týmem Pardubice Stallions 23:37.

„Ale ani v jednom zápase jsme nepředvedli to, na co jsme měli natrénováno.
Pořád máme co zlepšovat,“ řekl kouč Šimkovič. „Nejsme na té úrovni, o které jsem si před sezonou myslel, že jsme jí dosáhli.

Hráči celku Ostrava Steelers drží v Divizi II amerického fotbalu druhou příčku,...
Hráči celku Ostrava Steelers drží v Divizi II amerického fotbalu druhou příčku,...

„Ať už je to nízkým počtem hráčů, nebo zraněnými oporami, tým se zatím nenašel. Všechny výsledky jsme urvali bojem, odhodláním a srdcem. Pravé umění jsme ještě neukázali. Rveme to silou, chybí nám ladnost hry.“

Ne zcela vyrovnané výkony týmu Steelers jsou i daní za volbu quarterbacka, tedy lídra ofenzivy týmu. Teprve devatenáctiletý Michal Dudek totiž prozatím hlavně sbírá zkušenosti.

„To, že bude naším starterem, se dozvěděl před sezonou. Nakladli jsme na něj toho hodně. Ofenzivní kouč ho seznámil s novými klíči, jak se čtou obrany, s tím, jak se má na hřišti chovat. Má hodně informací a snaží se je zpracovat,“ povídal kouč Šimkovič.

„Odpovědnost je na něm velká, jednou se s ní vyrovná lépe, jindy hůř. Ale my jsme rádi, že zůstal a pere se s tím. Bude to jen ku prospěchu jeho i klubu, že už v tak raném věku dostal na bedra celý tým, který roste a padá s ním. Věříme, že z něj vyroste opora.“

Nyní mají před sebou hráči Steelers zápasy v Plzni s Patriots a v Praze proti Hippos. Základní část uzavřou doma o posledním červnovém víkendu duelem s pardubickými Stallions. K postupu do červencového Silver Bowlu (finálového střetnutí Divize II – pozn. red.) jim stačí jednou vyhrát. „Věřím, že s papírově slabšími soupeři zabojujeme a ukážeme, jak chceme hrát, konečně předvedeme naši hru,“ podotkl trenér.

Poté Steelers nastoupí proti celku Stallions a mělo by jít o prověrku před samotným finále. „V prvním vzájemném zápase měl soupeř větší vůli po vítězství. Ten příští příliš nenapoví, protože oba týmy si asi to nejlepší schovají až na finále. My chceme hrát vyrovnanou partii, papírově silnějšímu soupeři hodláme zdatně sekundovat.“







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze