Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Američan zažil skvělý návrat

9 2000
P r a h a -
Snad ani titul mistra světa z roku 1996 nebyl pro amerického plochodrážníka Billyho Hamilla cennější než sobotní vítězství v Grand Prix České republiky. Kaliforňan, který má závodní základnu v Anglii a žije se ženou a dvěma dětmi ve Švédsku, se vrátil na vrchol po těžkém zranění zad, utrpěném v poslední Grand Prix 1998, kdy mu se zlomeným obratlem hrozilo ochrnutí. Po měsících boje ale vstal z postele, loni protrpěl sezonu a nyní, dva týdny před třicetinami, porazil favority.

Finále jste vyhrál stylem start - cíl a vůbec jste celý večer působil suverénně. Čím to?

Konečně jsem se zotavil, hlavně psychicky. A přes zimu jsem měl vynikající přípravu v Austrálii, třináct závodů během měsíce. Před Grand Prix by na mě asi nikdo nevsadil, ale prostě mi to sedlo. V žádné jízdě jsem neskončil hůř než druhý. Je to nepopsatelný pocit.

Věřil jste, že se vrátíte?

Mám za sebou trnitou cestu. Bez víry a odhodlání bych to nedokázal. V Praze jsem myslel na účast v A finále. Vždyť už čtyři roky jsem v Grand Prix nevyhrál. Před finále jsem si vybíral dráhu až jako poslední, ale nakonec to nevadilo. Hlavně že jsem skvěle odstartoval.

Jak vítězství oslavíte?

Dám si pár piv s mechaniky. Těžko se slaví naplno, když už myslíte na další závody.

Autor:


Témata: Pivo
Najdete na iDNES.czmobilní verze