Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ambice? Pro futsalového krále z Chrudimi jedině titul

V pohárovém klání proti Madridu chrudimští (v bílém) nestačili, na domácí scéně však kralují. | foto: Macháček JakubČTK

10 2010
Hledáte-li v českém kolektivním sportu fenomény, pak futsalisté ERA-PACKU Chrudim jsou jedním z nich. V posledních třech letech se stali jednoznačnými vládci české ligy a ani letos nemohou jinak než mířit za čtvrtým titulem v řadě.

"V okolí klubu se pohybují lidé, kteří neradi prohrávají. A hráčský materiál nás zavazuje k tomu, že nic jiného než ambice na titul vyhlásit nemůžeme," říká po skončení základní části trenér Chrudimi Ota Stejskal.

Ve čtvrtfinále, které začíná příští týden ve středu od 20 hodin (změnu termínu může ještě způsobit televizní přenos)v hale Sokola, budou hrát obhájci titulu proti Torfu Pardubice.

"Torf jsem si přál. Bude to derby, nemusíme daleko cestovat, stejně tak naši fanoušci, a ušetříme na nákladech," vypočítává pozitiva Stejskal.

A první krok k titulu by pro jeho svěřence neměl být problém. "Uvidíme, z Pardubic teď všechno spadlo, mohou hrát uvolněně. Někteří soupeři se na nás chtějí vytáhnout, naopak někteří sem přijedou poraženi už předem," vykládá.

A kdo jsou podle něj největší konkurenti v play-off? "Velice těžká utkání jsme sehráli s Tangem Brno, velmi ambiciózní jsou Teplice. Ty vzhledem k rozpočtu a nákupům musí jít také pro titul. Zapomínat se nesmí ani na Mýto a překvapit může kdokoliv. Před lety jsme došli k titulu z osmého místa," zůstává Stejskal opatrný.

Naštěstí se ještě nemusí vyrovnávat s tím tlakem, který provází dlouhodobě úspěšné kluby. "Někteří sice tvrdí, že by to chtělo čerstvý vítr, ale s tím my nesouhlasíme. A lidé, kteří dělají futsal srdcem, vědí, že děláme pro jméno českého futsalu hodně," přemýšlí kouč.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze