Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Koše se promění v dobročinný dar i při MS basketbalistek do 17 let

Šéf českého basketbalu Miroslav Jansta (druhý zleva) a první muž světového basketbalu Yvan Mainini (třetí zprava) předávají v rámci akce ABC šek při MS basketbalistek 2010. | foto: ČBF

20 2014
Basketbal není pouze o vítězství na palubovce. To dokazuje už tradiční charita Každý koš pomáhá. Oficiální dobročinná akce českého basketbalu na sebe v rámci mistrovství světa hráček do 17 let vezme podruhé v historii mezinárodní podobu a za podpory FIBA bude celý šampionát v Plzni a Klatovech provázet.

Každý koš pomáhá opět změní zeleno-oranžové barvy na modro-červené a bude vystupovat pod hlavičkou All Baskets Count. Také při zatím posledním ženském mistrovství světa v Brně a Karlových Varech basketbalistky a fanoušci pomáhali potřebným.

Česká basketbalová federace se nyní zavázala za každý bod českého týmu na světovém šampionátu darovat 100 korun. Při celkovém počtu sedmi zápasů se výsledná částka může vyšplhat hodně vysoko. Ta navíc bude doplněna i darem ze strany FIBA. Ta do charitativní sbírky věnuje 10 eur za každý úspěšných tříbodový pokus na šampionátu.

Jak pomoci

Zapojit se mohou i fanoušci, a to odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS POMOCKOSEM na číslo 87 777.

Cena SMS je 30 Kč, příjemce pomoci obdrží 28,50 Kč.

Příjemci letošní pomoci budou hned dva, stejně jako počet měst, ve kterých se od 28. června do 6. července světový šampionát bude konat.

V Klatovech půjdou peníze ve prospěch pobočného spolku Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením, který se v současnosti stará o 31 pacientů mladších 18 let.

V Plzni pomohou peníze vybrané při šampionátu šestnáctiletému Lukáši Knížkovi, který po oboustranném zánětu míchy náhle ochrnul na spodní část těla. Nyní žije převážně s prarodiči a jeho stav vyžaduje náročnou rehabilitaci.

„Věřím, že můžeme navázat na úspěšný první ročník ABC organizovaný při FIBA mistrovství světa v basketbalu žen 2010,“ je optimistický místopředseda ČBF Jiří Zídek.

„To, že peníze budou pomáhat přímo v západočeském regionu, kde se šampionát koná, dává charitě ještě větší důležitost a věřím, že to bude motivovat i regionální dárce, aby pomohli,“ je si jistý Zídek, že v západočeském regionu najdou příjemci pomoci dostatečný počet dárců.

Na obnovení spolupráce s ČBF i na poli sociálním se těší prezident FIBA Yvan Mainini. „Je pro mne velkým potěšením opět spolupracovat s ČBF a zařadit All Baskets Count jako důležitou součást FIBA mistrovství světa v basketbalu žen do 17 let,“ říká francouzský funkcionář.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze