Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Čtvrtá místa nemám rád, ale už se s ním smiřujeme, říká Loprais

17 2015
Plánoval útok na třetí místo, jenže defekt zadního kola jeho úmysly narušil. Aleš Loprais chtěl ve 12. etapě Rallye Dakar stíhat Andreje Karginova z Ruska, ale místo toho ještě více ztratil. Před sobotní závěrečnou etapou, ve které je jen 174 měřených kilometrů, je tak i nadále čtvrtý a na medailovou pozici ztrácí 57 minut.

„Spojovačky nám vyšly famózně, ale erzeta byla slabší. Startovali jsme kvůli předešlému nepříliš vydařenému dnu vzadu a nedařilo se nám předjíždět. Byla úzká stopa a nedalo se moc získat, jen ztratit,“ uvedl Loprais na svém webu.

A právě on byl jedním z těch, kteří ztratili. „V jednom sjezdu, v rychlosti 140 km/h, kamiony před námi vyházely šutry a nebylo kam uhnout. Vpravo jich bylo více, vlevo jeden. Měl jsem setinu sekundy na rozhodnutí a já jsem se rozhodl poslat to na ten jeden. Doufal jsem, že se mi podaří jej přeskočit na rozvor, ale chytil jsem ho levým zadním kolem,“ popsal Loprais osudný moment.

Kamion sice udržel na cestě, ale následnou výměnou kola ztratil přes 20 minut. Výměnu zpomalilo i rozpálené kolo. „To k tomu patří. Valíme dále. Na sobotu se moc netěším, protože nemám rád ty bramborové věci, nicméně se k tomu pomalu, ale jistě blížíme. Zkusíme do toho dát maximum, ale vývoj je takový, jaký je. Není to špatné, ale sakra mohlo by to být lepší,“ dodal Loprais, před nímž jsou jen tři piloti týmu Kamaz.

Do finálové části Dakaru nastoupí i motocyklista Milan Engel, jenž měl v pátek pád a ztratil přes dvě hodiny. Podle prvních informací si nováček soutěže poranil žebra. Jeho tým SP Moto zveřejnil zprávu, že jezdec absolvoval v Rosariu lékařské vyšetření, které dopadlo dobře. Zároveň poděkoval Janu Veselému, jenž u Engela po pádu zastavil a snažil se mu pomoci.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze