Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bacha, padá wojbomba! Svalovci se bojí, co brýlatý chlapík zase vyzradí

Adrian Wojnarowski | foto: youtube.com

30 2017
Silnější chlapík s brýlemi a ustupujícími vlasy patří k nejmocnějším mužům ve světě NBA. Není to bývalý basketbalista, není to ani trenér, manažer nebo agent. Jen sportovní novinář. Přes Twitter sledují Adriana Wojnarowského téměř dva miliony lidí a všichni čekají na další WojBomb.

Nositel krkolomného jména je dnes zřejmě nejlépe informovaným novinářem v basketbalu. A taky jeden z nejlépe placených.

Jeho věhlas se zrodil před šesti lety během draftu NBA. Tehdy ho jako sloupkaře Yahoo!Sports sledovalo „jen“ osmdesát tisíc lidí.

Wojnarowski psal na sociální síť draftované hráče pár minut před tím, než je vyhlásil komisionář NBA. „Trefil“ všech prvních 14 výběrů v draftu a lidé pochopili, jak přesné jeho zdroje jsou.

Druhý den měl na Twitteru desetkrát více sledujících. Jeho tweetům a vypouštění neoficiálních informací o přestupech nebo třeba odchodech trenérů se začalo říkat WojBombs.

Od té doby informoval a stovkách důležitých událostí kolem ligy lig a jeho úspěšnost je 99 procent. Kolem důležitých momentů (otevření trhu s volnými hráči, draft NBA...) se vždy vytvoří na Twitteru jeho falešné účty, které zkouší zmást lidi nepravdivými informacemi.

„Je to neuvěřitelné. My jsme ještě telefonovali s agentem a dojednávali podmínky přestupu hráče a on už o tom psal na Twitteru. To se navíc nestalo jednou,“ říká o něm nejmenovaný člen jednoho z klubů.

„Je to workoholik a blázen. Jeho články často vycházejí pozdě v noci a i jeho příspěvky na Twitteru přibývají prakticky pořád,“ říká o něm kolega Chris Mannix.

Tím udělal z Yahoo!Sports destinaci pro mladé nadějné reportéry a zdroj informací z NBA. To naštvalo největšího partnera ligy - televizní stanici ESPN - jejíž reportér Marc Stein byl vyhlášeným informátorem o důležitých událostech.

Wojnarowski před dvěma lety podepsal smlouvu s Yahoo na osm milionů dolarů za čtyři roky a následně vytvořil svou sekci nazvanou The Vertical, kam získal renomované novináře Chrise Mannixe, Shamse Charaniu, analytika Bobbyho Markse a další.

Během let se Wojnarowski dostal do konfliktů se několika reportéry ESPN. Kromě Steina se pohádal i s Henry Abbottem, Chadem Fordem, Ethanem Sherwoodem Straussem nebo bývalým novinářem a nyní funkcionářem Memphisu Johnem Hollingerem.

Teď se však všechno mění. Už před několika měsíci se objevily spekulace, že ESPN se chystá koupit basketbalovou sekci Yahoo!Sports včetně Wojnarowského. Ve středu sám velký Woj informaci potvrdil s tím, že od prvního července přechází pod ESPN on i celý jeho štáb novinářů na The Vertical.

S tím souvisí i nečekané propouštění na ESPN před několika měsíci.

Největší sportovní televize propustila až stovku svých zaměstnanců a mezi nimi „náhodou“ byli i Wojnarowského rivalové Stein, Abbott, Ford a další... Že by se ESPN na příchod hvězdného Woje připravovala?

„Nebudu měnit to, jak píšu o lize. Jen mě teď čeká daleko více vystoupení v televizi. Budu asi daleko víc vidět,“ řekl sám Wojnarowski.

Kuriózní je i informace, že se Wojnarowski vrací do místa, kde studoval vysokou školu, tedy do Bristolu, ve kterém je také sídlo ESPN.

Prvního července začíná v NBA vyjednávání o nových smlouvách. Jeden z největších přestupů léta je však už hotový.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze