Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pecháček balí před draftem NBA kufry, pravdu mu odhalí Treviso a New York

Trenér českých basketbalových juniorů Petr Czudek (vpravo) sleduje střelu Adama Pecháčka v utkání s Polskem. | foto: FIBA Europe

27 2016
Vypukne to za necelý měsíc. V noci na 24. června proběhne v brooklynské hale Barclays Center letošní draft do NBA. Mezi nováčky může zaznít i české jméno. O pozornost basketbalového světa se přihlásil pražský rodák Adam Pecháček. Co učiní pro to, aby se o něm mezi třicítkou klubů vědělo?

Pecháček patří mezi nejzajímavější evropské basketbalisty pro příští dekádu, přesto to bylo překvapení, když letos dodal Česku naději na svého zástupce v letošním výběru talentů.

„Mé rozhodnutí přihlásit se do draftu NBA výrazně ovlivnil přestup do Polska, jelikož jsem tam začal pravidelně hrát a podával slušné výkony,“ připomíná Pecháček zlomový okamžik sezony, kdy byl zapůjčen z italského Reggio Emilia do Koszalinu.

„S tím nápadem původně přišel můj agent a já po dohodě s rodinou souhlasil,“ dodává jedenadvacetiletý pivot.

Přihláška tak zkrátila posezónní dovolenou, ale výrazně mu plány nezkřížila. Pecháček byl totiž zároveň nominován do širšího kádru reprezentace, která se na začátku července pokusí vybojovat v olympijské kvalifikaci místo v Riu.

„Před začátkem reprezentační přípravy absolvuji individuální tréninky na GBA, kde zlepšujeme spolu s Tomášem Kyzlinkem hru zvenku,“ zmínil Pecháček spolupráci s dalším mladíkem ze širšího výběru národního celku.

„Chystáme se jak v hale, tak i v posilovně s kondičním trenérem. Z uplynulé sezony vím, kde mám nedostatky, a snažím se na nich pracovat,“ dodává nedávný mládežnický reprezentant.

Mimo reprezentační kemp a přípravné zápasy se 207 centimetrů vysokému mladíkovi plní program i pro konec jara a celé léto. Přišla mu pozvánka na prestižní kemp nastupujících hvězd do italského Trevisa, který se koná za dva týdny.

„Pozvání do Trevisa dorazilo a o účasti nebudu váhat, pravidelně se tam objevují nejlepší evropští hráči, co chtějí do NBA,“ říká Pecháček.

Další program se bude odvíjet od toho, jestli zůstane v kádru reprezentace a následně jestli bude draftován.

„Reprezentaci chci dát sto procent a zkusím se dostat do týmu. Ještě před draftem jedu na kemp do New Yorku a tam se ukáže, jak na tom jsem. Vím, že být mezi šedesáti vyvolenými z více než sta hráčů nabude jednoduché,“ odhaduje své šance Pecháček skromně.

Pokud jeho jméno nezazní, smlouvu v NBA si může vybojovat jinak, v červencových turnajích Letní ligy. Těm však Pecháček zatím říká ne. S důrazem na slově zatím. „Účast nyní neplánuji, ale uvidíme, jak se vše vyvine,“ nechává otevřená vrátka.

Může být pátým draftovaným českým hráčem, se dvěma úspěšnými se přitom potká na soustředění reprezentace. „S Honzou Veselým ani Tomášem Satoranským jsem se o draftu zatím nebavil, ale možná na to v průběhu přípravy přijde řeč,“ uzavírá Pecháček rozhovor o svých plánech.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze