Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bolest ustupuje, hlásí po Götzisu Helcelet. A už se těší do Kladna

Český desetibojař Adam Sebastian Helcelet na mítinku v Götzisu. | foto: AP

3 2014
Potíže s kotníkem? Ajajaj... Aby se neopakoval loňský rok, napadlo možná desetibojaře Adama Helceleta, když trpěl při mítinku v Götzisu, prvním závodě sezony. Tak zlé jako loni, kdy kvůli podobnému zranění přišel o mistrovství světa v Moskvě, to naštěstí zřejmě nebude.

I přes limitující bolest dvaadvacetiletý atlet z pražské Dukly závod dokončil a díky výsledku 8001 bodů s přehledem splnil limit pro evropský šampionát v Curychu.

Po několika hodinách navíc bolest začala ustupovat. "Zvládl jsem celý desetiboj, sice úplně ne na sto procent, ale noha drží. A od Götzisu se zranění den ode dne lepší," vyslal dobré zprávy Helcelet. "Je to sice stejný kotník jako před Moskvou, ale teď jsem si ho asi jen trochu probudil. Myslím, že to nebude nic vážného."

Proto by nejúspěšnější z následovníků Romana Šebrleho neměl chybět ani na tradičním mítinku v Kladně, který se bude konat v polovině června. "Věřím, že budu připravený. A těším se, vždyť je to domácí mítink. To mívám vždycky zvýšenou motivaci," říkal.

Kladenský závod je už pátým rokem součástí elitní kategorie IAAF a kromě Helceleta láká české fanoušky hlavně na účast Elišky Klučinové. Ta v Götzisu neúspěšně útočila na osobní rekord a doma si chce spravit chuť.

"Formu na to mám, ne že ne... Akorát se to v Götzisu úplně nepovedlo prodat. I když tam byly ideální podmínky," krčila rameny závodnice USK Praha. 

Na čem by tedy mohla zapracovat? "Rezerv je pořád dost. Nešla jsem Götzis úplně naplno, osmistovku jsem už trochu vypustila, abych pošetřila síly na Kladno," přiznala. "Zlepšit se dá určitě i dálka, kde mi nevyšly dva pokusy. Taky překážky... No, vlastně všechno," smála se.

V Kladně bude mít v hledišti velkou podporu, k městu má totiž opravdu blízko. V minulosti chodila na tamní gymnázium, nějakou dobu tam i bydlela. "Bude to jako doma. Přijde se podívat pár kamarádů, rodina... Fakt se těším. Je to úplně jiné, když vám stadion fandí víc než ostatním."

Helcelet sice pochází z Turnova a závodí za pražský klub, také jeho ale přijede podpořit skupinka známých. "Aspoň doufám. Snad se na mně nevykašlou," vtipkoval.

Toho by mohli litovat. Pokud se pochroumaný kotník podaří vyléčit, může Helcelet i v konkurenci Kazacha Karpova a Ukrajince Kasjanova myslet na medailová místa.Najdete na iDNES.czmobilní verze