Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Abraham si nezaslouží MotoGP, říká hvězdný jezdec Stoner

Casey Stoner se přidal k jezdcům, kteří se pozastavují nad Abrahamovým angažmá v MotoGP. | foto: ČTK

1 2010
K elitě se připojí teprve za půl roku, a přece už teď slyší kritické věty od svých příštích soupeřů. Do motocyklisty Karla Abrahama, který teprve před necelými třemi týdny oficiálně stvrdil přestup do nejprestižnější třídy MotoGP, se totiž nebývale ostře pustil Casey Stoner.

Mistr světa z roku 2007, jedna z vůdčích osobností mistrovství světa, na adresu Abrahama pro server motorcyclenews.com řekl: "Je to dobrý kluk, který tvrdě pracuje, ale k MotoGP potřebuje mnohem lepší výsledky, než měl doposud. V nižších třídách je mnohem víc jezdců, kteří by si přestup zasloužili víc a dokazují to i svými výsledky. Ale ne všem se to podaří, protože rozhodují peníze. Abraham zatím výsledky nemá."

Server, který věty Stonera přinesl, pak poukazuje, že Abrahamův otec je spolumajitel brněnského okruhu a multimilionář. A že dokázal sjednat angažmá v MotoGP během jediného měsíce.

Sám dvacetiletý pilot na Stonerova slova reaguje s nadhledem. "Řekl, co řekl, a je to jeho názor. Po pravdě je mi to jedno," reagoval v rozhovoru pro MF DNES. "Já jsem se do MotoGP necpal, přemýšlel jsem, že počkám, ale samotné Ducati, u kterého jsme testovali, říkalo, že bych to měl vzít. Takže nemá cenu se Stonerem zabývat."

Je jasné, že v motorismu obecně rozhodují kontakty i peníze, které Abrahamův tým má. A je pravda, že Abraham na velký výsledek zatím čeká. Nejlépe byl čtvrtý, přitom do MotoGP povětšinou přicházejí mistři světa z nižších kubatur.

Na druhou stranu se k jeho přestupu mohla vyjádřit bezpečnostní komise, ve které sedí i Valentino Rossi, ale neměla námitek. Abraham vůbec prožívá zvláštní období. Před dvěma týdny utrpěl při kvalifikaci na brněnskou Velkou cenu otřes mozku a lékaři mu pak zakázali start v závodě. A zákaz přišel i o víkendu v Indianapolis.

"V normálním životě nemám problémy, ale jakmile jsem v Americe sedl na motorku, byl jsem mimo a nemohl se soustředit. A po vyšetření mi doktoři start zakázali. Je to následek toho otřesu mozku a nikdo neví, jak dlouho mohou tyto problémy ještě trvat," říká.

Přitom už v neděli se jede Velká cena San Marina. Abraham, který je zatím 15. ve třídě Moto2, sem odcestuje, jeho start je však nejistý.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze