Zvonarevová na Turnaji mistryň vítězí, korunovace Wozniacké se odkládá

Věra Zvonarevová | foto: AP

27 2010
Jen ona ještě může do konce roku připravit Caroline Wozniackou o post světové jedničky. A Věra Zvonarevová na Turnaji mistryň dokazuje, že se do téhle pozice nedostala náhodou. Ruská tenistka vyhrála v katarském Dauhá i svůj druhý zápas, tentokrát si poradila s Viktorií Azarenkovou z Běloruska 7:6, 6:4.

Její dánská rivalka naopak klopýtla, Australanka Samantha Stosurová Wozniackou překvapivě porazila po setech 6:4, 6:3 a v Kaštanové skupině vyhrála už podruhé.

Dvacetiletá usměvavá blondýnka nedokázala navázat úvodní zápas Kaštanové skupiny, v němž porazila Rusku Jelenu Dementěvovou.

Souboj o první místo světového žebříčku na konci roku se tak zdramatizoval, byť možná na jeden den. Wozniacké stále stačí vyhrát jeden zápas, Jistotu jí tak může dát už čtvrteční duel s Franceskou Schiavoneovou z Itálie.

Zvonarevová si po úvodní výhře nad Jelenou Jankovičovou připsala v Bílé skupině druhé vítězství. Aby šestadvacetiletá Ruska mohla pomýšlet na první místo v žebříčku, musí nejen spoléhat na zaváhání Wozniacké, ale také potřebuje dojít až do finále.

Úspěšný start má za sebou dvojnásobná vítězka Kim Clijstersová. Belgická tenistka, která Turnaj mistryň vyhrála v letech 2002 a 2003, porazila v souboji bývalých světových jedniček Jelenu Jankovičovou 6:2, 6:3. Srbská tenistka tak prohrála i druhý zápas na turnaji.

Hájek se s Vídní loučí

Český tenista Jan Hájek se s turnajem ve Vídni rozloučil v druhém kole. S Chorvatem Marinem Čiličem, který v Rakousku startuje jako druhý nasazený hráč, prohrál 6:7 a 2:6.

Sedmadvacetiletý Hájek neuspěl ani ve druhém vzájemném měření sil s Čiličem. Stejně jako letos v Záhřebu s chorvatským tenistou neuhrál ani set.