Trutnovské basketbalistky vedly jen na začátku, Hradec svou roli zvládl

Mela na zemi Trutnovské Michaela Vondráčková a Lenka Pazderová (zleva v bílém) se protihráčce snaží vzít míč. | foto: Vilém Fischl

11 2016
Na začátku zápasu sice vedly 2:0, ale pak basketbalistky Kary Trutnov po celý jeho zbytek už jen doháněly náskok soupeřek. Marně, ve svém vstupním ligovém duelu do roku 2016 s brněnským Valosunem prohrály 66:77, když se jim sice ve třetí čtvrtině dvakrát povedlo snížit stav na čtyřbodový rozdíl, ale skóre ani jednou neotočily.

V tabulce vyklidily pozici družstva, které se společně s dalšími třemi družstvy dělilo o třetí příčku. Pro Karu to byla ve 14. kole pátá prohra, Valosun má nyní o jednu méně.

Naopak podle očekávání nezaváhaly hráčky Sokola Hradec Králové, které vyhrály 69:65 na palubovce v tabulce předposlední Ostravy a na rozdíl od svých trutnovských rivalek se mezi týmy na třetím místě s deseti výhrami a čtyřmi porážkami udržely.

Hradec ale v sestavě s novou posilou Effangovou, která na přelomu roku na východ Čech zamířila z pražské Slavie, nezačal v Ostravě dobře a první čtvrtinu o pět bodů prohrál.

Jenomže druhá desetiminutovka mu jasně patřila, na poločas šel s vedením o dvanáct bodů a ve druhé půli kráčel za výhrou. Svoji cestu si ale v závěru utkání hodně zkomplikoval, body ale nakonec neztratil.