Basketbalistky USK Praha vyhrály svůj první ligový zápas o 41 bodů

Alena Hanušová z USK Praha.obklopena hráčkami Hradce Králové. Vlevo Klára Rosenbaumová, vpravo Kateřina Zavázalová. | foto: Martin Veselý, MAFRA

28 2016
Basketbalistky USK Praha vstoupily do nového ligového ročníku výhrou 92:51 v Trutnově. Díky nejvýraznějšímu vítězství úvodního kola se obhájkyně mistrovského titulu hned usadily v čele tabulky.

Po 19 bodech v hostujícím týmu nastřílely Tereza Vyoralová a Anete Šteinbergaová. Na straně poražených se blýskla sedmnáctiletá křídelnice Anna Rylichová, při svém debutu v nejvyšší soutěži si připsala 14 bodů a devět doskoků.

V souboji dvou omlazených celků začaly vysoce favorizované Pražanky velmi koncentrovaně, první koš dostaly až v páté minutě.

Díky pohyblivé obraně a rychlým protiútokům vyhrály první čtvrtinu 20:6 a do závěrečné desetiminutovky už nastupovaly s náskokem 39 bodů.