Wimbledon: Kvitová vs. Makarovová

Utkání 3. kola grandslamového turnaje komentuje Tomáš Hlavinka

Petra Kvitová (8-ČR) vs. Jekatěrina Makarovová (25-Rus.) 6:3, 2:6, 6:3
6:3
GAME Kvitová Kvitová zvládla dohrávku včerejšího zápasu skvěle, hrála o dost lépe než včera. Ztratila jedinou hru. Vítězí 6:3, 2:6, 6:3 a ve Wimbledonu postupuje do 4. kola.
40-30
Také druhý mečbol Makarovová odvrací.
40-15
Ještě není konec, úder české hráčky od základní čáry měl mířit do rohu kurtu, ale byl o trochu delší.
40-0
Tři mečboly pro Kvitovou.
30-0
Makarovová byla po dalším dobrém podání Kvitové bez šance. Tak tak míček vrátila, proti následné smeči od sítě už se bránit nemohla.
15-0
Dobrý první servis české hráčky.
5:3
GAME Kvitová Nádherná výměna, parádní údery z obou stran. Kvitová v ní měla navrch a zakončila ji smečí hodně nad hlavou. Opět bere soupeřce podání, vede 5:3 a jde podávat na vítězství.
30-40
Dělový return Kvitové. Bohužel do těsného autu.
15-40
Povedený první servis Makarovové.
0-40
Ano, tři brejkboly pro Kvitovou. Razantní úder po čáře byl vítězný.
0-30
Že by šance na další brejk?
0-15
Trpělivost Kvitové přinesla chybu Makarovové.
4:3
GAM Makarovová Ruska dobře returnovala a Kvitová se pokusila z těžké pozice okamžitě přejít do útoku. Křižný forhend byl ale hodně dlouhý. Makarovová si bere zpět ztracené podání.
15-40
Ou. Dvojchyba. A dva brejkboly pro Makarovovou.
15-30
Dobré druhé podání, které dostalo Rusku pod tlak.
0-30
Hluboká obrana Kvitové dlouho vycházela, i trochu se štěstím. Proti smeči Makarovové od sítě ale neměla už česká hráčka moc šancí.
0-15
Zbytečná chyba Kvitové, nepřipravený útok.
4:2
GAME Kvitová A je tady další brejk, Makarovová zahrála pod tlakem do deblového koridoru. Česká hráčka vede 4:2.
40-A
Po nepříliš povedeném servisu Makarovové se česká hráčka snadno dostala k vítěznému míčku.
shoda
Opět dobrý return, kterým dostala Kvitová soupeřku pod tlak. Připravila si útok a bezchybně zakončila.
40-30
Vítězný úder po čáře.
40-15
Česká hráčka se dobrým returnem dostala do výměny, pak ale přišla chyba.
30-15
Kvitová se dlouho výborně bránila, forhend po lajně jí ale nevyšel.
15-15
Po výborném returnu měla Češka u sítě připravený útok, míček ale zastavila páska.
0-15
Kvitová hraje ve velké pohodě.
3:2
GAME Kvitová Kvitová si bez potíží drží podání, vede 3:2. Zatím na kurtu působí o dost lépe než její soupeřka.
40-15
Příliš dlouhý úder z rakety Makarovové.
30-15
Škoda této chyby.
30-0
Kvitové se daří náramně. Do dohrávky zápasu vstoupila hodně nadějně.
2:2
GAME Kvitová Kvitová si hned ze začátku bere ztracené podání a srovnává na 2:2.
15-40
Dva brejkboly pro českou hráčku.
15-30
Škoda. Kvitová byla ve výměně aktivnější, pak ale přišla chyba.
0-30
Ruska chybovala, její forhend od základní čáry byl dlouhý.
0-15
Makarovová viděla aut a vzala si jestřábí oko. To však potvrdilo, že míček Kvitové byl dobrý.
Petra Kvitová není v lehké pozici. V rozhodujícím třetím setu prohrává 1:2 s brejkem, podávat začne Makarovová. Snad česká hráčka zvládne dohrávku lépe než včerejší druhou sadu.
Obě hráčky jsou už připravené na kurtu a rozehrávají se. Přerušený zápas se začne dohrávat za několik minut.
Utkání bude pokračovat v sobotu ve 14 hodin SELČ.
Je to tak, zápas je za stavu 6:3, 2:6, 1:2 přerušen. Utkání se dohraje v sobotu.
Ve Wimbledonu se stmívá, pořadatelé řeší, zda se utkání nedohraje až zítra.