Vyhrál Schwarz

6 2000
W a i d h o f e n - Posádka Armin Schwarz - Manfred Hiemer z týmu Škoda Motorsport vyhrála 20. ročník rakouské Semperit rallye, která byla součástí mistrovství Evropy s koeficientem deset.
Posádka Armin Schwarz - Manfred Hiemer z týmu Škoda Motorsport vyhrála 20. ročník rakouské Semperit rallye, která byla součástí mistrovství Evropy s koeficientem deset. Nejlepším z českých jezdců byl třetí muž konečného pořadí domácího mistrovství Tomáš Hrdinka. Vůz Octavia WRC zaznamenal první vítězství na mezinárodní scéně. "Na nové octavii jsme hodně pracovali a v Rakousku jsme chtěli vyhrát. Vůz fungoval skvěle, takže jsem mohl jet naprosto klidně s vědomím, že mohu ještě zrychlit," řekl Schwarz, který vedl od začátku soutěže a během rallye vyhrál 13 z 18 rychlostních zkoušek. "Jednoduše jsem měl nejlepší auto ze všech," uvedl německý závodník, jenž v Rakousku jel s vozem s nastavením podvozku pro Katalánskou rallye. "Vše se nám dařilo podle plánu a já mohl jet podle svých představ."

Výsledky: 1. Schwarz, Hiemer (Něm., Škoda Octavia WRC) 1:54:03,2, 2. Wittmann, Berssen (Rak./Něm., Toyota Corolla WRC) -1:42,3, 3. Kremer, Seiter (Něm., Subaru Impreza WRC) -2:09,3, ...5. Hrdinka, Gross (Subaru Impreza WRC) -2:34,4, 11. Chvojka, Chvojková (Ford Escort Cosworth) -9:30,5, 13. Štolfa, Fanta (Peugeot 306) -10:48,9.