Volejbalistky udržely šanci na postup

5 2000
K o b l e n z -
České volejbalistky porazily v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2001 v Koblenzi nečekaně Německo 3:1 a napravily tak ztrátu z prvního utkání skupiny, kdy doma podlehly Turecku. Základem úspěchu byl výborný servis a dobře připravená obrana na síti. "Velké problémy měly soupeřky zejména se servisem Večerkové. Podání se ale dařilo všem, což byl největší pokrok od předchozího utkání. Také už bylo znát, že jsou holky déle spolu, byly sehranější," zdůvodnil úspěch trenér Miroslav Čada. Němky se zlepšily jen ve třetím setu, jinak na soupeře nestačily. "Po zaváhání ve třetím setu byl čtvrtý už opět v naší režii. Vedli jsme 20:13 a bylo rozhodnuto," přiblížil průběh spokojený Čada a pochválil zejména Štěpančíkovou, Ritschelovou a Schwobovou. "Zahrály výborně a jejich výkon výsledek hodně ovlivnil." Německé volejbalistky, které se připravují na olympiádu v Sydney, byly podle českého trenéra hodně zklamané, protože takový výsledek nečekaly. Ve druhém utkání kvalifikační skupiny zvítězilo Španělsko nad Tureckem. "Nyní je situace ve skupině zcela otevřená. Všichni mají stejně bodů a začíná se znovu od nuly," tvrdí Čada. Ze skupiny postoupí na šampionát dva celky, které doplní nejlepší dvojice ze tří třetích míst. V letošním roce odehraje český tým ještě dva zápasy, oba se Španělskem - 10. června v Mladé Boleslavi a o týden později na hřišti soupeře.

Německo - Česko 1:3 (-22, -17, 21, -14). Rozhodčí: Callens, Baccus (oba Belg.). Čas: 87 minut. Diváci: 1000.

Sestava Česka: Štěpančíková, Ritschelová, Mocová, Jenčková, Večerková, Schwobová, libero Tomanová - Nejezchlebová.