Volejbalistky Prostějova vyučily Olymp. Poslední Liberec zdolal Olomouc

Kimberley Glassová, Prostějov | foto: Libor Teichmann, MF DNES

4 2010
Překvapením 21. kola volejbalové extraligy žen je prohra Olomouce na palubovce Liberce 1:3. Severočešky si připsaly teprve třetí vítězství sezony. Dva dny po pětisetové výhře nad třetím Brnem se Hanačky připravily o možnost posunout se právě na třetí místo v tabulce.

Liberec v cestě za teprve třetím vítězstvím v sezoně ztratil ve vyrovnaném utkání pouze druhý set. Skalp Olomouce přidal ke slávistickému a přerovskému, které jako jediné dosud v sezoně získal. V tabulce nyní Severočešky ztrácejí jen bod na juniorský výběr.

Olomouc zůstala pátá vinou horšího skóre než Brno a Olymp Praha, který prohrál podle očekávání doma se suverénním Prostějovem 0:3 a v prvním setu dokonce získal jen šest bodů. Bez ztráty sady zvítězil i bezpečně druhý Frýdek-Místek ve Šternberku.

V duelu týmů, které budou hrát v nadstavbové skupině II o tři postupová místa do play off, porazila Slavia po pětisetové bitvě Přerov a posunula se před něj na osmé místo. Domácí ztratily dvousetové vedení, ale tie-break ovládly a proměnily hned první mečbol