Daniel Kohlmann slaví udržení Odolena Vody v předkole play-off.

Daniel Kohlmann slaví udržení Odolena Vody v předkole play-off. | foto: Yan Renelt, MF DNES

Volejbalisté Odolena Vody si prodloužili sezonu. Nejméně o jeden zápas

• 0
Mohl to být poslední zápas sezony. Sezony, která vrátila vrcholový volejbal na Odolku a která měla být jen odrazovým můstkem pro sezony další. Jenže podceňovaní hráči domácího Aera Odolena Voda, podporováni skvělým publikem, přehráli Havířov 3:1 na sety a zítra si na palubovce soupeře zahrají rozhodující zápas o postup do čtvrtfinále play-off.

Jen co dopadl přesně poslední míč utkání, vběhli na hrací plochu domácí fanoušci. Ne, neslavili titul ani žádný postup. "Zkrátka si užívali, že jsme to zvládli. Z nás všech spadl obrovský balvan," vysvětloval vyčerpaným hlasem trenér Aera Milan Fortuník.

Jeho svěřenci hráli pod tlakem, i proto se občas nevyvarovali hloupých chyb. "Bylo znát, že hrají o hodně," souhlasil Fortuník a vzápětí dodal: "Nechtěli jsme zakončit sezonu domácí porážkou."

Utkání se od začátku vyvíjelo pro domácí volejbalisty skvěle. Koncovky prvních dvou setů zvládli s přehledem. Pak však přišel tradiční herní výpadek. "Můžeme se o tom bavit neustále dokola, ale stejně k něčemu podobnému dojde," zlobil se na oko trenér Fortuník.

Třetí set totiž jeho hráčům vůbec nevyšel. Od začátku kazili laciné míče a na soupeře nestačili. "Bylo to nervozitou. Nemáme holt tak zkušený tým, jak by bylo potřeba," vysvětlil Fortuník.

Navíc klíčovým okamžikem bylo zranění smečaře Petra Galise. Jeho odstoupení ve druhém setu bylo znát. Rázem jeho spoluhráči ztráceli potřebnou jistotu na síti. Když se pak Galis ještě na jedno střídání na palubovku vrátil, diváci ožili. Jenže pouze na okamžik, pak už se Galis s bolavým kolenem neukázal.

"O to více jsme se o výsledek báli," říkal Fortuník. Strach byl však nakonec zbytečný a diváci mohli společně s hráči začít slavit po letech výhru ve vyřazovacích bojích.