Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalisté Iraklisu odehrají po řádění fanoušků v Praze zápas bez diváků

Fanoušci Iraklisu Soluň vs. česká policie | foto: ČTK

14 2009
Bouření fanoušků během pražského Final Four volejbalové Ligy mistrů přijde Iraklis Soluň draho. Klub obdržel pokutu 30 000 euro (zhruba 800 000 korun), navíc svůj příští zápas v prestižní evropské soutěži odehraje před prázdnými tribunami.

Výkonný výbor CEV (Evropské volejbalové konfederace) potrestal na svém sobotním zasedání v Bruselu řecký klub Iraklis Soluň za výtržnosti fanoušků před finálovým zápasem s Trentinem. Diváci se tehdy dostali do konfliktu s pořadateli a zápas začal takřka s půlhodinovým zpožděním.

Takto fanoušci Iraklisu Soluň v Praze fandili... 

Nad řeckým volejbalem navíc vyvstala hrozba ještě vyššího trestu. Pokud by se řádění fanoušků opakovalo, Iraklis Soluň anebo dokonce všechny řecké celky by mohly být vyloučeny vyloučeny z evropských pohárů.

"Není to jen kvůli Iraklisu. I ostatní řecké kluby měly problémy, i když menší," říká viceprezident CEV Jan Hronek.

"V Praze to byl už pátý případ za sebou. Ono se to stupňovalo a teď to pouze vyvrcholilo. Začalo to ve čtvrtfinále proti Friedrichshafenu, kdy byl na 18 minut přerušen televizní přenos. Pak se ještě soluňští fanoušci poprali doma a musela zasahovat policie," vysvětluje Hronek.

...a takto zaměstnávali pořadatele.

 

Na každý příští zápas Iraklisu v evropském poháru proto vyšle CEV zvláštního delegáta, který bude na situaci dohlížet. Co víc, ve spolupráci s policií bude mít právo zápasy přerušovat nebo dokonce ukončovat. 

Řecký svaz dostal od CEV ještě jednu povinnost: musí složit kauci 50 000 euro, ze které budou uhrazeny náklady na opravu pražské O2 arény. "Předběžné škody jsou 100 000 euro, nejdražší byly čtyři rámy na elektronickou kontrolu. Do konce června musí česká strana předložit konečnou fakturu," doplňuje Hronek.

S "výkony" horkokrevných fanoušků z Řecka se musí potýkat volejbalová federace už několik let. I to v sobotu Iraklisu přitížilo. Podle Hronka měl být klub potrestaný už v rámci národní ligy. "Jenže v Řecku se totálně vyměnil svaz a nové vedení situaci nezvládá," tvrdí.

Fanoušci Soluně "zlobili" ve čtvrtfinále Ligy mistrů proti Friedrichshafenu.

Autor:
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze