Volejbalisté Českých Budějovic prohráli v Lize mistrů i v Antverpách

Budějovický trojblok v akci. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

4 2014
Volejbalisté Českých Budějovic dál čekají v Lize mistrů na první body. Bez zraněného reprezentačního univerzála Michala Kriška, jenž má problémy s operovaným kolenem, prohráli v Antverpách 0:3. Odvetnou část skupiny F začne Jihostroj právě s belgickým nováčkem doma 17. prosince.

Českému mistrovi Kriško citelně chyběl. Kouč Jan Svoboda na post diagonálního hráče vyslal nezkušeného Plevu, jehož ve druhém setu nahradil smečař Fila.

Jihostroj ale nezačal špatně a nebýt nevynucených chyb, mohl pomýšlet na lepší výsledek než 25:20. Druhý set zahájily Antverpy velkým náporem, na hřiště se dostal i druhý nahrávač Zapletal, rozjetého soupeře ale nezastavil. Až ve třetí sadě se českobudějovický tým poprvé dostal do vedení, jenže Belgičané rychle vývoj otočili a po druhém vítězství drží druhé postupové místo do play-off.

Jihostroj se trápil na přihrávce a tím pádem i v útoku, kde se celý tým dostal na pouhých 30 procent úspěšnosti. „Trápíme se, nemáme ve hře žádný systém, nevíme co hrát. Soupeř nás ničil servisem, s plachtícím podáním jsme měli strašný problém. Byli jsme naprosto tragičtí v útoku,“ nešetřil kritikou nahrávač Filip Habr.

Mrzutý byl i trenér Svoboda: „Myslím, že jsme neměli šanci. Hlavně vzhledem k procentuální úspěšnosti našeho a soupeřova útoku. Nehráli nám diagonální hráči Pleva a Fila. Trápili jsme se s příjmem podání. Byli jsme čitelní, bylo jednoduché nás bránit. Soupeř naopak po vlastním příjmu útočil razantně, my ho nedokázali ubránit,“ shrnul utkání.