Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Jak dálkař u Temže létal přes propast plnou aut Mr. Beana

PŘES AUTA. Britský skokan J.J. Jegede přeskočil u Tower Bridge v Londýně tři vozidla Mini Cooper, netradičně tak lákal na olympiádu 2012. | foto: Reuters

3 2011
Osobní rekord v dálce má 804 centimetrů. Jenže ten si britský skokan J.J. Jegede vytvořil ve standardních podmínkách: na tartanu, v pískovišti, prostě na stadionu. Teď si pro další skok vyzkoušel netradiční kulisy - létal u Temže, na umělé rampě a nad střechami tří vedle sebe postavených automobilů.

Jegede si svůj kaskadérský kousek připravil na počest úplně nové, limitované edice vozů Mini Cooper. S takovým jezdí třeba bláznivý Mr. Bean, tyhle vozy byly ovšem vytvořeny speciálně pro olympijské hry v Londýně.

"Když se na atletiku díváte v televizi, sotva si uvědomíte, jak daleko profesionální skokani umějí létat," zahájil Jegede svoji show.

Britský dálkařský šampion se rozběhl po červeném koberci po rampě dva metry nad zemí, na dohled měl slavný Tower Bridge a na druhé straně "propasti" pískoviště. V její hlubině stál červený, bílý a modrý vůz, každý místo espézetky nápis JUMP, SKOČ.

"Je to úplně něco jiného," komentoval skokan tuhle šaškárnu. "Normálně pod sebou mívám písek, teď mám v hlavě to, že jsou to tři auta." Oba dva pokusy ale zvládl na jedničku.

"Bylo to jen o důvěře," povídal Jegede. "Dělám to každý den v tréninku, tak to přece zvládnu i teď."

"Velmi působivé," kroutil hlavou oštěpař Steve Backley, čtyřnásobný mistr Evropy, který pokusu přihlížel. "Je to ukázka sebekontroly, disciplíny, kterou se atlet učí. Ale pořád tu byl ten element chyby."

Jegede zvládl dva pokusy. Od odrazové desky do doskočiště to bylo 6,5 metru. Teď si ale představte, že by mu nevyšel krok...

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze