Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Haas „uvařil“ svou desetimilionovou výhru z vody

ÚTOK Z JEZERA. Bill Haas byl na druhé jamce play-off Tour Championship skoro v koncích, ale úder z okraje vody zvládl a nakonec turnaj vyhrál. | foto: Reuters

27 2011
V neděli zažil golfový svět další z momentů, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Postaral se o to finiš závěrečného podniku letošního zámořského play-off PGA Tour. I štěstí rozhodovalo o majiteli šeku na deset milionů dolarů.

O vítězi Tour Championship se rozhodovalo až na třetí jamce rozehrávky. Tu nakonec úspěšněji, ale právě s nutnou dávkou štěstí, zvládl Bill Haas. Nejenže turnaj vyhrál, ale získal i prestižní FedEx Cup a onen lukrativní bonus k tomu.

Stačilo jen málo a vše by bylo jinak. Když se souboj mezi Haasem a Hunterem Mahanem nerozhodl na osmnáctce, přesunula se rozehrávka na sedmnáctou jamku. Mahan zahrál na fairway a druhou ranou poslal míček na green.

Haas zažíval podstatně dramatičtější chvíle. První ranou trefil bunker, odkud zahrál příliš silně a s napětím sledoval, kde jeho balon skončí. "Myslel jsem si, že je to dobrá rána, opravdu. Říkal jsem si, že to nemůže být ve vodě," vrátil se pak ke svým pocitům.

"Myslím, že tam vážně je," přispěchal jeho bratr Jay Haas junior. A měl pravdu.

Haas se ale z nepříjemné situace dostal. Vrátil souboj na osmnáctku a tam rozhodl o své první letošní výhře, díky které získal i FedEx Cup. "Klepaly se mi ruce, bylo to prostě cool," popsal klíčové momenty.

Tohle play-off z Tour Championship vejde do historie. Při jeho sledování se musely vzpomínky vrátit i Luku Donaldovi, jenž na turnaji zůstal o ránu za rozehrávkou a obsadil třetí dělené místo.

Angličan svedl v závěru května velký boj s krajanem Leem Westwoodem na evropském turnaji BMW PGA Championship. Jejich souboj došel také až do play-off, které lépe zvládl Donald, čímž svého soupeře sesadil z golfového trůnu, aby na něj sám usedl.

Další z velkých rozehrávek byla k vidění na loňském turnaji Podzimní série Justin Timberlake Shriners Hospitals for Children Open. Do play-off došli dokonce čtyři hráči, ze kterých vzešel vítězně Jonathan Byrd, ovšem až na čtvrté jamce. Když pořadatelé začali přemýšlet o tom, že by turnaj přerušili kvůli šeru, postavil se na odpaliště a zahrál hole-in-one.

Nyní se dočkal i Haas, který si na konto připsal 1,44 milionu dolarů pro vítěze turnaje a dalších deset milionů za zisk FedEx Cupu. "Podíval jsem se na manželku a ona přikývla. Až pak mi došlo, co jsem dokázal," prozradil devětadvacetiletý golfista.

Ostatní hráči už si z Haase stihli udělat legraci a přes Twitter mu poslali zajímavé odlehčené vzkazy. "Hrál skvěle, zvládl velký tlak. Můžu si půjčit?" napsal Keegan Bradley v narážce na kolegův tučný zisk.

V podobném duchu napsal na sociální síť i Robert Garrigus: "Gratuluju, tobě i rodině. Potřebuju založit." A co si s penězi Haas počne? "Musím o tom dlouze přemýšlet. Ale něco si koupím," uzavřel spokojeně.

Autor:


Témata: US PGA Tour, Twitter
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze